Nokia здійснює перший у світі телефонний дзвінок і ефектом "занурення"

Дмитро Сизов
Nokia здійснює перший у світі телефонний дзвінок і ефектом "занурення"

Генеральний директор Nokia Пекка Лундмарк здійснив телефонний дзвінок, використовуючи нову технологію під назвою «захоплююче аудіо та відео», яка покращує якість дзвінка завдяки тривимірному звуку, роблячи взаємодію більш реалістичною, повідомила компанія.

«Ми продемонстрували майбутнє голосових дзвінків», — сказав Лундмарк, який також був присутній у кімнаті, коли було здійснено перший дзвінок 2G в 1991р.

Сучасні дзвінки зі смартфона є монофонічними, що стискає аудіоелементи разом і звучить більш рівно та з меншою деталізацією, але нова технологія забезпечить 3D-аудіо, коли абонент чутиме все, ніби він був поруч із іншою особою.

«Це найбільший стрибок уперед у досвіді живих голосових викликів з моменту впровадження монофонічного звуку телефонії, який сьогодні використовується в смартфонах і ПК», — сказала Дженні Лукандер, президент Nokia Technologies.
Розмова відбулася зі Стефаном Ліндстремом, послом Фінляндії з питань цифровізації та нових технологій.
«Це зараз стає стандартизованим... тому мережеві провайдери, виробники чіпсетів, виробники телефонів можуть почати впроваджувати це у свої продукти», — сказав Лукандер в інтерв’ю.
Nokia здійснила дзвінок зі звичайного смартфона через публічну мережу 5G.
Крім імерсивних дзвінків між особами, це можна використовувати в конференц-дзвінках, де голоси учасників можна розділити на основі їхнього просторового розташування, сказав Юрі Хуопаніємі, керівник відділу аудіодосліджень Nokia Technologies.
Переважна більшість смартфонів мають принаймні два мікрофони, за допомогою яких можна реалізувати цю технологію, передаючи в реальному часі просторові характеристики дзвінка, повідомили керівники.
Ця технологія є частиною майбутнього стандарту 5G Advanced, і Nokia прагне отримати можливості ліцензування за допомогою технології, яка, ймовірно, займе кілька років, перш ніж стане широко доступною.