Німеччина попереджає про високий ризик диверсій з Росії

Німецьке Федеральне відомство з охорони конституції (BfV) вважає, що існує "підвищений ризик" актів диверсії в країні з боку країни-агресорки Росії.

Про це заявив очільник BfV Томас Гальденванґ, пише DW.

"Фактично у Росії є такі можливості, і за необхідності їх можуть спрямувати проти німецьких цілей, насамперед у сфері критичної інфраструктури", - висловився він.

За словами Гальденванґа, у Берліні вже зафіксували "підготовчу роботу" - стеження за IT-інфраструктурою підприємств зі сфери постачання, тоді як масивної кібератаки, спрямованої проти критично важливої для Німеччини інфраструктури, до цього моменту не спостерігалося.

"У Росії були підготовлені дуже потужні сили для кібератак. Зараз вони діють проти інфраструктури України. Якщо їх спрямують проти США, Західної Європи або Німеччини, нам справді доведеться розраховувати на складні атаки", - сказав Гальденванґ.

Він наголошує, що масштаби та складність роботи спецслужб РФ зросли після початку війни в Україні 24 лютого 2022-го. Іншою країною, від якої, за оцінкою BfV, виходить підвищений ризик кібератак і комп'ютерного шпигунства, є Китай. Наразі, зауважив Гальденванґ, зараз спостерігається "висока інтенсивність" шпигунської діяльності китайських спецслужб, а також останнім часом зріс також інтерес до "стеження за німецькою політикою в усіх сферах".

Як повідомлялося, США запровадили нові санкції проти розвідувальної організації Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану та Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації. Обидві спецслужби Сполучені Штати вважають відповідальними за утримання в заручниках або неправомірне затримання американців.

Источник: tsn.ua