Негативний вплив на тривалість життя: вчені попередили про небезпеку денного сну

Негативний вплив на тривалість життя: вчені попередили про небезпеку денного сну

Згідно з новим дослідженням вчених із Центрального Південного Університету в Китаї денний сон має негативні наслідки для здоров'я. Дослідники з'ясували, що люди, які часто сплять вдень, схильні до виникнення інсульту.

Деталі

Вчені провели дослідження, в якому вивчили дані 500 тисяч учасників віком від 40 до 69 років. Учасники регулярно надавали зразки крові, сечі та слини, а також докладно розповідали про свій спосіб життя.

Результати дослідження показали, що у людей, які люблять подрімати вдень, на відміну від тих, хто спить лише вночі, ймовірність розвитку гіпертонії та інсульту була вищою на 12% та 24% відповідно. Серед учасників молодше 60 років любителі поспати вдень мали на 20% більше шансів розвитку гіпертонії.

Клінічний психолог Майкл Гранднер розповів:

Це може бути тому, що багато людей, які сплять вдень, часто роблять це через поганий нічний відпочинок. Поганий сон вночі пов'язаний з погіршенням здоров'я, а денна дрімота не може в достатній мірі компенсувати це

Дослідження також показало, що більшим відсотком людей, які зазвичай дрімали вдень, були чоловіки. Щобільше, вони повідомляли про куріння цигарок, щоденне вживання алкоголю та безсоння

Источник: meta.ua