Недалеко від Каїра виявлено стародавній храм бога сонця

Недалеко від Каїра виявлено стародавній храм бога сонця

Археологи виявили храм, присвячений богу Ра, який знаходиться за 20 кілометрів від Каїра. Як повідомляє Live science, храм був збудований за часів п'ятої династії (2456-2323 роки до нашої ери).

За словами керівника розкопок Массиміліано Нуццоло, в ті часи «культ бога сонця досяг свого апогею завдяки будівництву монумента, присвяченого божеству, широко відомого як «Храм Сонця»».

Культ сонця був дуже могутнім у Єгипті. У пізніші часи злився з Амоном, головним богом Фів (Луксор), в результаті з'явився Амон-Ра, якого деякі єгиптяни вважали наймогутнішим божеством. Йому поклонялися до 1500 років тому, коли єгипетський політеїзм зник.

Нещодавно виявлений храм було збудовано з цегли-сирцю. Його довжина становила 60 метрів, а ширина – 22 метри. До складу храму входив Г-подібний вхідний портик, внутрішній двір, складські приміщення, які, ймовірно, використовувалися для культових цілей.

"Усі стіни цієї будівлі були оштукатурені в чорно-білому кольорі, а також часто видно сліди червоного та синього розпису", - сказав Нуццоло. Вхідний портик був складений з білої цегли, в ньому також розташовувалися дві колони.

Храм зруйнували з ритуальною метою, ймовірно, ще до завершення його будівництва. Це було зроблено для того, щоб потім побудувати новий кам'яний храм сонця для фараона Ніусерре (роки правління близько 2420 до н.е. – 2389 до н.е.).

Фараон «повторно використав частину конструкції як платформу або фундамент для свого нового храму», — сказав Нуццоло.

Археологам також вдалося знайти кілька місць скупчення артефактів. В одному з них знаходилися десятки цілих пивних глечиків і кілька посудин, прикрашених червоною фарбою. В іншому ж були виявлені відбитки печаток, у тому числі печаток фараонів, які правили за п'ятої та шостої династій.

Нуццоло розповів, що одна з найстаріших печаток належить Шепсескарі, «загадковому» фараону, який правив Єгиптом до Ніусерра. Вчені не впевнені, який фараон розпочав будівництво храму з сирцевої цегли. Ймовірно, це був Шепсескаре, або Ранефереф.

У ритуалах, які проводилися в єгипетських храмах сонця, на кшталт цього. Крім того, недостатньо даних і про те, яким був побут людей, які мешкали навколо цих храмів.

Источник: zn.ua