Не відчуває болю та страху: вчених спантеличила генетична мутація жінки

75-річна Джо Кемерон із Шотландії майже не відчуває болю. Експерти з Університетського коледжу Лондона (UCL) дослідили організм жінки та виявили у неї  рідкісну генетичну мутацію.

Деталі

Вперше британка зрозуміла що відрізняється від інших людей лише у 65 років. Тоді вона звернулася до лікаря зі скаргами на проблеми зі стегном, які, як виявилося, були пов'язані із серйозною дистрофією суглобів.

Жінці зробили операцію на руці, після якої вона не відчувала болю, хоча зазвичай ця процедура вкрай болюча. Джо розповіла:

Люди, яким роблять такі операції, як мені, зазвичай покладаються на знеболювальні, щоб пережити післяопераційний період, але мені нічого не знадобилося. Я вперше змогла прямо порівняти себе з іншими

Унікальною здатністю жінки зацікавилися вчені. Експерти виявили у жінки рідкісну генетичну мутацію. Саме завдяки Джо Кемерон вчені зрозуміли, що мутації в гені під назвою "FAAH-OUT" призводять до того, що деякі люди не відчувають болю, ломоти та дискомфорту.

Дослідники також вважають, що ця ж мутація може викликати швидше загоєння ран.

Хвороба Альцгеймера є захворюванням людей похилого віку. Діагностування хвороби Альцгеймера віком до 65 років медики називають раннім початком захворювання.

Источник: meta.ua