Не поспішайте оновлювати вашу Windows 10 – свіжий патч ламає комп'ютери

Компанія Microsoft уже не випускає нових функцій для Windows 10, однак продовжує постачати оновлення безпеки, які усувають критичні баги. Чергове таке зламало комп'ютери користувачів.

Згідно з джерелом, проблемним виявився патч KB5026361 для Windows 10, випущений нещодавно в рамках Patch Tuesday. Він призначений для того, щоб усунути проблеми з безпекою, але на ділі приносить із собою не менш серйозні проблеми — комп'ютер відмовляється нормально працювати.

Що відбувається після оновлення

Користувачі, які встановили свіжу збірку, найчастіше скаржаться на "синій екран смерті" (BSOD), який з'являється періодично під час роботи з комп'ютером. BSOD виводиться на екран разом із помилкою Process1 Initialization Failed – згідно з документацією самої Microsoft, ця помилка з'являється в разі пошкодження bootcat.cache (кешу останнього запуску Windows).

  • За часів популярності Windows 7 цю проблему усували запуском системи з використанням інсталяційного диска (файла) і видалення файла bootcat.cache.
  • Метод може працювати й для з Windows 10, однак поки жодних даних про це немає.
  • Користувач Feedback Hub також згадував про використання інсталяційного носія Windows 10 для запуску драйверів AMD RAID вручну через командний рядок, щоб розв'язати цю проблему.

Я усунув проблему за допомогою інсталяційного образу Windows 10 з USB-накопичувача, запустивши драйвери AMD RAID вручну за допомогою командного рядка, а потім виконавши відновлення завантаження. Цікаво, що Windows 10 (і Windows 11 також) все ще не підтримує AMD RAID нативно, і потрібно встановлювати драйвери вручну, – цитує джерело.

Крім того, користувачі відзначають, що при спробі встановити оновлення на свій комп'ютер вони отримують код помилки 0x800f0922. Також є повідомлення про випадкові перезавантаження, низку повідомлень про помилки, збої в роботі та аварійне завершення роботи після встановлення оновлення.

Сама Microsoft поки ніяк не відреагувала на скарги користувачів, тож чи буде виправлення — невідомо.

Источник: 24tv.ua