Назад до СРСР: у Росії відкриють магазини з дефіцитом для обраних

Назад до СРСР: у Росії відкриють магазини з дефіцитом для обраних

У Москві та Петербурзі відкриють магазини безмитної торгівлі, які обслуговуватимуть дипломатів, консулів та їхні сім'ї, а також співробітників міжнародних організацій, розташованих у РФ. Їх уже порівнюють із радянськими «Берізками». Про це пише російська «Парламентська газета», передає «ВВС».

Судячи з постанови уряду РФ, у нинішніх реаліях йдеться поки що лише про два магазини - один у Москві, інший у Петербурзі.

Магазини працюватимуть у режимі duty free. Продаватимуть алкоголь, тютюн, парфумерію та косметику, кондитерські товари, ювелірні прикраси, смартфони, годинники. Всі ці групи товарів постраждали після рішення найбільших світових компаній залишити Росію у відповідь на вторгнення в Україну.

«Ці торгові точки дають можливість дипломатам вільно купувати товари, які вони не можуть завезти або купити в країні перебування», - визнав заступник голови комітету ради федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров.

Купити товари в магазинах безмитної торгівлі можна буде лише вроздріб та при пред'явленні документів, що підтверджують службову посаду та акредитацію при МЗС Росії, попереджає видання. Дипломатам дозволили оплачувати товар не лише рублями, а й доларами та євро.

Источник: sud.ua