Навушники навчаться вибірково придушувати різні типи шумів

Навушники навчаться вибірково придушувати різні типи шумів

Дослідники з Вашингтонського університету створюють алгоритм глибокого навчання для навушників з активним шумопоглинанням, який дозволить фільтрувати конкретні звуки із зовнішнього світу.

Наприклад, користувач зможе насолоджуватися співом птахів і водночас ігнорувати дитячий плач.

Передбачається, що функція «семантичного слуху» буде працювати через голосову команду або через застосунок для смартфона. При активації користувачі зможуть вибирати з 20 типів звуків, включаючи дитячий плач, сирени, мовлення, щебетання птахів та інші, які система пропускатиме. Але для створення такого ШІ знадобилося чимало зусиль. За словами головного інженера проєкту, семантичне прослуховування неможливо виконати через хмару. Щоб функція працювала належним чином, обробку необхідно виконувати на пристрої, наприклад, на підключеному телефоні. І оскільки звуки доходять до нашого вуха у різний час, технологія має враховувати ці затримки.

Розробка вже успішно пройшла випробування на вулиці, хоча ШІ поки що насилу відрізняв вокал від мови. Але розробники не перестають покращувати своє дітище і планують створити комерційну версію вже найближчим часом.

Источник: ilenta.com