Науковці знайшли найважчу у світі кісткову рибу. Вона важить майже 3 тонни

Науковці знайшли найважчу у світі кісткову рибу. Вона важить майже 3 тонни

На архіпелазі Азорських островів у Португалії знайшли гігантську сонячну рибу, яка вважається найважчою кістковою рибою у світі. Вона важить 2 744 кілограми.

Про це повідомляє CNN.

Дослідники заявили, що мертву рибу знайшли у грудні біля острова Фаял, що розташований у центральній частині Північної Атлантики. Попри те, що її виявили ще минулого року, подробиці відкриття лише нещодавно опублікували в журналі Journal of Fish Biology.

Дослідники з Атлантичної асоціації натуралістів та Університету Азорських островів вивчили біометричні та морфологічні дані в Португалії. Рибу витягли на берег, де її зважили, виміряли та взяли зразки тканин для аналізу ДНК. Сонячну рибу підняли вилковим навантажувачем і зважили за допомогою динамометра з крановими вагами — це пристрій, призначений для зважування вантажів, які зазвичай піднімаються краном.

Риба була 3,25 метра завдовжки і мала висоту 3,59 метра, максимальна ширина риби — 86 сантиметрів, її стать ще не визначили. У мертвої сонячної риби був синець на передній частині, однак невідомо, він зʼявився до її смерті чи після. Рана була залита червоною фарбою, якою зазвичай покривають кіль у човна.

Хосе Нуно Гомеш-Перейра, провідний автор статті та науковий співробітник Атлантичної асоціації натуралістів, розповів CNN, що було сумно «бачити тварину в цій ситуації, оскільки вона, мабуть, була королем відкритого океану».

Таку знахідку називають ознакою того, що океани досі достатньо здорові, щоб підтримувати найважчі з існуючих видів. Водночас це попередження про необхідність більшої охорони з точки зору забруднення та руху човнів поблизу океанічних островів.

У світі існує близько 29 тисяч видів кісткових риб, які мають скелетну структуру кісток. Ця тушка на понад 400 кг важча за попереднього володаря світового рекорду — самки гігантської сонячної риби вагою 2 300 кг, яку спіймали біля узбережжя Камогави в Японії у 1996 році.

Гігантську сонячну рибу (Mola alexandrini) вперше визнали окремим видом у 2018 році. Вона важить у два рази більше, ніж океанська сонячна риба (Mola mola), що є другою найважчою у світі рибою.

Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, найважчим видом риби у світі є китова акула (Rhincodon typus), найбільша з яких була знайдена в Пакистані в 1949 році та важила 21,5 тонни.

Источник: babel.ua