NASA зафіксувало дивні кола на Марсі

NASA зафіксувало дивні кола на Марсі

Піщані дюни не рідкість на поверхні Марса. Однак під час спостережень, щоб побачити, як тане зимовий мороз на планеті, Mars Reconnaissance Orbiter зробив зображення дивних марсіанських дюн, які виглядають майже повністю круглими. Цей майже ідеально круглий вигляд є незвичайним, що викликало інтерес NASA та астрономів у всьому світі.

Згідно зі сторінкою NASA, де детально описано зображення, дивні марсіанські дюни, здається, мають крутіші боки з південного боку. NASA каже, що це тому, що вікна на Марсі зазвичай рухаються на південь. Звичайно, вони можуть відрізнятися, але ефект чітко видно на цих зображеннях, де південна сторона круглих дюн крутіша.

Зображення цих дивних марсіанських дюн стали можливими завдяки науковому експерименту високої роздільної здатності (HiRISE), інструменту MRO. HiRISE — це найбільша та найпотужніша камера, яку людство коли-небудь відправляло на іншу планету, і вона забезпечила виняткові спостереження за поверхнею Червоної планети.

Приладом керує Університет Арізони в Тусконі. Зображення вище було взято з набагато більшого зображення, яке демонструє ще більш дивні дюни Мартейн, а також дюни, які зустрічаються частіше. Щоб зрозуміти, наскільки великі ці дюни, карта спроектована в масштабі 25 сантиметрів на піксель.

Звичайно, значення цих дивних марсіанських дюн незрозуміле і може навіть не означати нічого конкретного. Тим не менш, спостерігати за цими піщаними пагорбами, які виступають з поверхні Марса майже ідеальними круглими конструкціями, вражає. І, якщо нічого іншого, планета продовжує розкривати таємниці, які астрономи, безсумнівно, розкриють, коли ми дізнаємося більше про планету.

Подібні дані також, безсумнівно, відіграватимуть роль у тому, як людство досліджує Марс, особливо колись у майбутньому NASA та інші почнуть відправляти пілотовані місії на Червону планету.

Источник: t4.com.ua