NASA задумала протягнути Wi-Fi на Місяці для боротьби з цифровою нерівністю

NASA задумала протягнути Wi-Fi на Місяці для боротьби з цифровою нерівністю

Нове дослідження, проведене Національним управлінням з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA), розглядає можливість створення місячної мережі Wi-Fi, повідомило Business Insider.

Цей план покликаний розв’язати проблему недостатнього доступу в інтернет в деяких частинах США і допомогти майбутнім місіям програми «Артеміда».

«Розробка мережі Wi-Fi надасть прекрасну можливість розв’язання проблем, з якими ми стикаємося, відправляючи астронавтів на Місяць в рамках програми “Артеміда”. Також ми зможемо вирішити зростаючі соціальні проблеми в світі», – розповіла директор по інкубації технологій і інновацій в Дослідницькому центрі NASA Мері Лобо.

В рамках програми «Артеміда» NASA збирається відправити на Місяць астронавтів вперше з 1972 року. Програма передбачає безпілотний політ навколо Місяця в 2021 році, обліт Місяця з екіпажем в 2023 році, а в 2024-му – безпосередньо висадку астронавтів.

«Екіпажу, марсоходам, науковим приладам і гірничому обладнанню будуть потрібні надійні канали зв’язку», – заявив керівник компанії Compass Lab Стів Олесона.

У NASA відзначили, що цифрова нерівність і відсутність доступу до адекватних інтернет-послуг – це соціально-економічна проблема в США, яка посилилася пандемією COVID-19. Розробка Wi-Fi-мережі на Місяці, на думку фахівців, допоможе розв’язувати проблеми з доступом до інтернету як в США, так і в решті світу.

Источник: vsviti.com.ua