На «Громадському радіо» стартувала програма і подкасти для жінок «Бережи себе»

На «Громадському радіо» стартувала програма і подкасти для жінок «Бережи себе»

«Громадське радіо» спільно з «Проектом Кешер Україна» запускає серію програм і подкастів «Бережи себе». Про це у коментарі «Детектору медіа» розповіла авторка і ведуча програми Тетяна Трощинська.

У фокусі проєкту жіноче здоров’я, психологія, практичні поради на час війни. Виходу програми передувало СМС-опитування про те, яких порад найбільше потребують жінки. «Як з’ясувалося, запитів щодо фізичного здоров’я зараз трохи менше, –прокоментувала Тетяна Трощинська. – Найбільше турбують жіночу аудиторію такі питання, як тривожність, панічні атаки, емоційна саморегуляція. Причому люди тяжіють до самостійного вирішення цих проблем. Також серед затребуваних тем – співпроживання проживання двох-трьох сімей в одному просторі під час евакуації».

В першому випуску Тетяна Трощинська та експерти розповіли про підтримку фізичних і емоційних сил жінок під час війни.

Тема наступного подкасту – знезараження води і зберігання продуктів за відсутності електрики. До розмови долучаться біологиня Дарка Озерна і з лікар Іван Черненко.

У наступних випусках слухачкам розкажуть, як можна підтримати людину під час утрати чи підбадьорити захисників на фронті, як діяти у випадках насильства чи згвалтування. Також програма «Бережи себе» допомагатиме вирішувати інші практичні і психологічні питання, які можуть виникнути в умовах воєнного стану. Це нові випробування для стосунків, вплив війни на психологію дітей, розлади харчування тощо.

«Я велика противниця порад «ви маєте», «ви мусите» і так далі. Це не працює, бо ми усі різні. І ми різними увійшли у цю війну, зрізним станом фізичного і ментального здоров’я. Тому важливо знати, як ми можемо розуміти одне одного, підтримувати і не знецінювати дуже важливий досвід інших», – коментує Тетяна Трощинська.

Програму «Бережи себе» можна слухати щочетверга і щосуботи о 14:05 в ефірі або у будь-який зручний час на сайті Громадського радіо. Хронометраж – 15 хвилин. «Ми виходили з того, щоб подкаст був зручним для прослуховування, коротким і містив практичні рекомендації щодо фізичного і ментального здоров’я», – розповіла ведуча.

Програма виходитиме за фінансової підтримки «Проекту Кешер в Україні», із яким «Громадське радіо» співпрацює тривалий час. Це всеукраїнська громадська жіноча єврейська організація, що підтримує жінок з активною життєвою позицією. 

Тетяна Трощинська  – тренерка із гендерно чутливої комунікації.

Источник: detector.media