На Facebook можуть подати до суду через упереджений алгоритм реклами

Дмитро Сизов
На Facebook можуть подати до суду через упереджений алгоритм реклами

Минулого тижня апеляційний суд штату Каліфорнія постановив, що на Facebook можуть подати до суду за звинувачення в тому, що його рекламний алгоритм є дискримінаційним . Рішення випливає з колективного позову, поданого проти Facebook у 2020 році, який звинуватив компанію в тому, що вона не показувала рекламу страхування жінкам і людям похилого віку в порушення законів про громадянські права.

Справа зосереджена навколо Саманти Ліапес, 48-річної жінки, яка звернулася до Facebook, щоб знайти постачальника страхових послуг. У позові стверджується, що система доставки реклами Facebook не показувала рекламу Liapes для страхування через її вік і стать.

У рішенні від 21 вересня апеляційний суд скасував попереднє рішення, згідно з яким розділ 230 (який захищає онлайн-платформи від юридичної відповідальності, якщо користувачі розміщують незаконний контент) захищає Facebook від відповідальності. Апеляційний суд дійшов висновку, що у справі «адекватно» стверджується, що Facebook «знав, що рекламодавці страхування навмисно націлювали свою рекламу на основі віку та статі користувачів», порушуючи Закон про громадянські права Unruh.

Він також виявив значні подібності між рекламною платформою Facebook і Roommates.com, службою, яка перевищила захист розділу 230, включивши спадні меню з опціями, які допускали дискримінацію. «Існує невелика різниця з рекламними інструментами Facebook» та їхніми можливостями націлювання, дійшов висновку суду. «Facebook не просто розповсюджує та розповсюджує вміст як видавець... він створює, формує або розробляє вміст» за допомогою інструментів.

Алгоритм реклами Facebook протягом багатьох років піддається ретельній перевірці: у 2018 році було подано федеральний позов, який звинуватив компанію у сприянні дискримінації у сфері житла , а подальші дослідження підтвердили ці заяви . У 2022 році Facebook домовився з урядом США та на початку цього року запустив нову систему розповсюдження реклами для боротьби з дискримінацією у сфері житла.