На Android з’явилася унікальна функція: керування обличчям

На Android з’явилася унікальна функція: керування обличчям

У рамках конференції I/O 2024 компанія Google надала розробникам доступ до Project Gameface – спеціального програмного забезпечення для Android-смартфонів і планшетів, яке дозволяє керувати програмами за допомогою виразів обличчя. Вперше Project Gameface представили у 2023 році. Тоді вважалося, що програмне забезпечення працюватиме тільки з іграми, але цього року Google дозволила використовувати софт взагалі в будь-яких програмах.

За допомогою технології Project Gameface користувач може керувати своїм гаджетом, не торкаючись пальцями екрану. Наприклад, якщо посміхнутися, станеться натискання, якщо підморгнути правим оком, станеться свайп вгору, підморгнути лівим – свайп вниз. Кількість виразів осіб і те, за що вони відповідатимуть, розробник вибирає сам. Усього Project Gameface підтримує 50 виразів осіб. Всі емоції, що відтворюються, будуть відстежуватися через фронтальну камеру смартфона або планшета і аналізуватися за допомогою ШІ.

Google опублікувала відкритий вихідний код Project Gameface на майданчику GitHub. Розробники додатків вже можуть інтегрувати технологію у свої ігри та програми. Насамперед технологія буде корисна людям з обмеженими можливостями. Наприклад, паралізованим людям не доведеться купувати спеціальні контролери для керування смартфоном.

Источник: itechua.com