МОЗ: Рішення запровадити електронний документообіг для проходження ВЛК узгоджували з українськими військовими

МОЗ: Рішення запровадити електронний документообіг для проходження ВЛК узгоджували з українськими військовими
За словами заступниці міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Марії Карчевич, впровадження електронного документообігу та інші цифрові зміни, які відбулися цього року, дозволили зменшити навантаження.

Заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповіла, що рішення запровадити електронний документообіг у проходженні військово-лікарської комісії (ВЛК) розробляли спільно з українськими військовослужбовцями. Про це повідомило Суспільне. 

«Ми запитали військовослужбовців, які є найбільші проблеми. Однією з таких проблем було, що військовим доводилося возити паперові документи, інколи долаючи великі відстані. Тому було ухвалено рішення запровадити електронний документообіг, щоб мінімізувати швидкість проходження ВЛК, і щоб військовим не доводилося їздити між різними інституціями.

Такий документообіг запроваджений між закладами охорони здоров’я, військовими частинами та центрами комплектування. Фактично це дозволить і пришвидшити проходження, і зменшити навантаження на військових», — сказала Карчевич.

За словами урядовиці, таких черг на проходження ВЛК, які були на початку року, вже немає. Залучення понад 800 цивільних медичних закладів, на базі яких можна пройти комісію, та цифровізація процесів дозволили зменшити навантаження.

Вона зауважила, що у випадку відмови прийняти документи потрібно звертатись на «гарячу лінію» Міноборони за номером 0-800-500-442. 

Марія Карчевич також додала, що згодом проходження ВЛК також хочуть спростити й за кордоном.

«Працюємо над певним спрощенням процедури з проходження ВЛК для тих, хто лікується за кордоном. Хочемо той досвід, що маємо в цивільній медицині по цифровізації, імплементувати у військову медицину. Для цього впроваджено, наприклад, електронні записи, щоб можна було записатися заздалегідь до певних фахівців на певний час.

Зараз вчимо військових лікарів працювати з електронною системою охорони здоров’я, щоб вони мали доступ до анамнезу, до історії хвороби та вносили дані в електронному вигляді. Ми будемо поступово скасовувати паперові форми», — пояснила заступниця міністра.

Нагадаємо, напередодні Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством цифрової трансформації спростили проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Військовослужбовцям тепер не доведеться їздити особисто до ВЛК після травм, поранень або хвороб. Заклади охорони здоров’я можуть обмінюватися документами з військовими частинами й ТЦК та СП через систему електронного документообігу.

Зокрема йдеться про:

  • довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
  • постанову ВЛК про потребу у відпустці для лікування;
  • постанову ВЛК про непридатність до військової служби;
  • інші документи, необхідні для формування рішення ВЛК.

Сервіс електронної черги став доступним для всіх військовослужбовців у військових поліклініках, де можна пройти амбулаторну військово-лікарську комісію. Записатися на проходження ВЛК та до профільних спеціалістів на конкретну дату і час через електронну чергу можна як у реєстратурі медичного закладу, так і віддалено в начальника медичної служби військової частини (начмеда).

Источник: ms.detector.media