Мобілізація в Україні: чи має право роботодавець видавати повістки працівникам

Керівники підприємств в Україні мають право видавати повістку працівникові. До того ж, на роботодавця покладається контроль за своєчасним прибуттям військовозобов'язаного в місце, визначене повісткою. Щоправда, порядок такого контролю не визначено.

Про це  повідомляє  організація з безоплатної правової допомоги "Юридична сотня".

Якщо роботодавець отримує розпорядження від військкомату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) з приводу оповіщення військовозобов'язаного про виклик, він  зобов'язаний видати наказ  про таке повідомлення та  під підпис довести його до відома  певних осіб. А також  вручити повістку про явку на виклик  у військкомат.

Штраф за порушення сягає 8,5 тисячі гривень

За порушення зобов'язань роботодавці  несуть адміністративну відповідальність , визначену статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У разі порушення під час особливого періоду, зокрема воєнного стану, передбачено  штраф  від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 5100–8500 гривень ). Рішення про накладення штрафу ухвалює керівник військкомату.

Як ще роботодавці мають спілкуватися з військкоматом

Насамперед керівники повинні інформувати військовозобов'язаних. Так, на видному місці у приміщеннях підприємств вивішують роздруковані правила військового обліку.

Окрім цього, роботодавці:

  • перевіряють військово-облікові документи під час прийняття на роботу, а також під підпис інформують про правила ведення військового обліку. Роботодавець не має права брати на роботу тих, хто не перебуває на обліку у військкоматі , за винятком виключених з обліку;
  • приймають військовозобов'язаних на персональний військовий облік  упродовж п'яти днів після працевлаштування;
  • протягом 7 днів  повідомляють військкомат про прийняття на роботу або звільнення військовозобов'язаного , а також подають на вимогу відомості про них, надсилають оновлені облікові дані;
  • періодично звіряють облікові дані, зокрема під розписку  збирають військово-облікові документи та передають їх у військкомат ;
  • щорічно до 1 грудня  подають списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць до військкомату;
  • повідомляють працівників про виклики у військкомат , а також  забезпечують своєчасне прибуття ;
  • інформують військкомат про порушників  військового обліку тощо.

Источник: novosti-n.org