Міська голова Парижа назвала X (Twitter) Ілона Маска "світовою каналізацією" й закликала йти із соцмережі

Міська голова Парижа назвала X (Twitter) Ілона Маска "світовою каналізацією" й закликала йти із соцмережі

Очільниця Парижа, представниця Соціалістичної партії Анн Ідальго написала в Х (колишній Twitter) прощальний пост і заявила, що покидає соцмережу. Її колонку з розширеним текстом на цю тему 27 листопада також опублікувало Le Monde.

За словами політикині, з інструменту, який забезпечував доступ до інформації максимальної кількості людей, протягом останніх років Twitter перетворився "на зброю масового ураження" для демократичних країн.

"Маніпуляції, дезінформація, посилення ненависті, організоване цькування, антисемітизм і доведений расизм, нападки на вчених, кліматологів, жінок, екологів, прогресистів і всіх тих, хто з доброї волі хоче спокійних і мирних політичних дебатів у дедалі складнішому світі, – список зловживань нескінченний. Не говорячи вже про щоденне іноземне втручання у виборчі процеси й підрив іміджу й суверенітету наших демократичних держав через спроби їх дестабілізації", – зазначає міська голова.

Алгоритми соціальної мережі стимулюють чутки і грубі маніпуляції та женуться за кількістю "лайків", ігноруючи факти, вважає Ідальго. Х і його власник, американський мільярдер Ілон Маск свідомо погоджуються на загострення напруженості й конфліктів, пише вона, зазначаючи, що, згідно зі звітами, Франція посідає перше місце в Європі за кількістю насильницького й незаконного контенту.

"Не матимемо ілюзій. Це дуже чіткий політичний проєкт, спрямований на відмову від демократії та її цінностей на користь могутніх приватних інтересів... Це середовище перетворилося на величезну глобальну каналізацію, і ми маємо й далі кидатися в неї?" – запитує паризька очільниця міста.

Серед претензій до Х Маска міська голова також називає анонімні акаунти й "ферми тролів", які перетворюють колишній Twitter із демократичного середовища на повну протилежність.

"Я відмовляюся підтримувати цей злодійський план... У березні 2009 року я стала однією з перших французьких жінок-політикинь, які приєдналися до цієї мережі, котра сьогодні нараховує понад 1,5 млрд підписників по всьому світу. Щоб залишитися вірною своїм переконанням і зобов'язанням, я сьогодні покидаю Twitter", – підсумувала Ідальго, поінформувавши, що залишиться в інших соціальних мережах.

Источник: gordonua.com