Мінветеранів під час війни повною мірою опікується ветеранами та їхніми родинами

Мінветеранів під час війни повною мірою опікується ветеранами та їхніми родинами

Міністерство у справах ветеранів України під час воєнного стану продовжує опікуватись ветеранами та членами їхніх сімей. Про це зазначив перший заступник міністра у справах ветеранів, Герой України Олександр Порхун під час включення до інформаційного марафону національних телеканалів, інформує пресслужба відомства.

«Та підтримка, яка надавалася ветеранам та членам їхніх родин до повномасштабного вторгнення 24 лютого, повністю відпрацьовується і зараз, під час воєнного стану. Ми відпрацьовуємо питання надання кваліфікованої психологічної допомоги. Так, Мінветеранів разом з Міністерством охорони здоров’я долучилося до законодавчого врегулювання питання відправлення наших військовослужбовців, які отримали поранення, на лікування за кордон. Зокрема й учасників бойових дій, які вже не проходять військову службу, але повторно стали на захист країни у лавах Збройних сил України», – розповів Олександр Порхун.

Також Міністерством наразі відпрацьовуються програми щодо перенавчання або здобуття вищої освіти для учасників бойових дій та ветеранів. Крім цього, для дітей полеглих Воїнів діє програма безкоштовного вступу до вищих навчальних закладів для здобуття освіти.

«Наприклад, днями за підтримки Львівського університету імені Івана Франка та Мінветеранів запустили п’ятиденний курс для дітей загиблих Захисників і Захисниць України, а також дітей, батьки яких зараз боронять нашу державу. Курс розрахований на дітей старшого віку, та передбачає вивчення азів і практик ветеранського підприємництва, і взагалі поняття, що таке бізнес. Це дасть їм змогу подивитись, як він працює і безпосередньо отримати необхідні знання», – зазначив Олександр Порхун.

Перший заступник міністра також наголосив, що наразі Мінветеранів активно працює над розробкою ефективної системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя, щоб забезпечити українських Воїнів сучасними інструментами для інтеграції в економіку та громади.

Источник: armyinform.com.ua