Мінюст США стверджує, що припинило спецоперацію впливу російських соціальних мереж

Дмитро Сизов
Мінюст США стверджує, що припинило спецоперацію впливу російських соціальних мереж

Міністерство юстиції США заявило, що зірвало російську операцію, яка використовувала підроблені облікові записи в соціальних мережах, вдосконалені штучним інтелектом, для таємного поширення прокремлівських повідомлень у Сполучених Штатах і за кордоном.
Ця новина з’явилася за чотири місяці до президентських виборів у США, які, як вважають експерти з безпеки, стануть об’єктом як хакерських хакерів, так і прихованих спроб впливу на соціальні мережі з боку іноземних ворогів.

Міністерство юстиції отримало дозвіл суду на арешт двох доменних імен і обшук майже 1000 облікових записів у соціальних мережах, імовірно пов’язаних із цими зусиллями.
«Цими діями Міністерство юстиції зірвало підтримувану російським урядом пропагандистську кампанію з використанням штучного інтелекту з використання ботоферми для поширення дезінформації в Сполучених Штатах і за кордоном», — заявив генеральний прокурор Меррік Гарленд у заяві.
За словами представників Міністерства юстиції та ФБР, дії у вівторок стали першим випадком, коли Сполучені Штати публічно звинуватили іноземний уряд у використанні генеративного ШІ в операції впливу за кордоном. Офіційні особи США попередили, що зловмисники можуть використовувати зростаючу потужність систем штучного інтелекту, щоб посилити зусилля з поширення дезінформації.
Передбачувана операція, за словами прокуратури, була організована приватною розвідувальною організацією в Росії, до складу якої входять офіцери російської розвідки та старший співробітник московського інформаційного видання Russia Today або RT, яке фінансується урядом. За даними Міністерства юстиції, на початку 2023 року Кремль схвалив і профінансував ці зусилля.
Речники посольства Росії у Вашингтоні та RT не відповіли на запити про коментарі.
Ця приватна організація розробила спеціальну платформу на базі штучного інтелекту для створення, контролю та керування сотнями фальшивих акаунтів у соціальних мережах, які виглядали як справжні американці, згідно з судовими документами.
З тих пір облікові записи на платформі соціальних мереж X були заборонені. Вони зазвичай публікували прокремлівські теми, зокрема відео президента Росії Володимира Путіна, і критикували український уряд.