Мікросхеми і кораблі: Ілон Маск назвав головні загрози росту Tesla

Мікросхеми і кораблі: Ілон Маск назвав головні загрози росту Tesla

Дефіцит напівпровідників та проблеми з логістикою заважають стабільному зростанню продажів Tesla.

Про це голова компанії Ілон Маск заявив на щорічних зборах акціонерів Tesla в Остіні, штат Техас. При чому, брак вантажних кораблів для відправки електромобілів на експорт, він вважає основною проблемою.

«У нас був фантастичний рік, рекордні поставки автомобілів. Схоже, у нас є гарні шанси зберегти такий темп. В принципі, якщо ми отримаємо чіпи, ми зможемо це зробити. Сподіваюся, ця нестача чіпів скоро зменшиться, але я впевнений, що зможу підтримувати зростання, як мінімум вище 50 відсотків протягом тривалого часу», – сказав Маск.

Схоже, що дефіцит напівпровідникових чіпів поки не надто впливає на темпи виробництва Tesla. На цьому тижні компанія відзвітувала про рекордні поставки – 241 300 автомобілів в третьому кварталі, на 40 050 од. більше попереднього максимуму, зафіксованого у другому кварталі цього року.

При цьому компанія не згаяла можливості підняти ціни, пославшись на «значний ціновий тиск у ланцюжку поставок». Зі слів Маска, компанії доводиться шукати чіпи по всьому світу, витрачаючи на це значні кошти, але він упевнений, що до 2023 року ситуація покращиться.

В цілому, вже зараз показники Tesla вигідно відрізняються від показників інших представників автомобільної промисловості. За останні три місяці продажі автомобілів в США різко впали через дефіцит напівпровідників. Основний удар припав на General Motors. В останньому кварталі продажі концерну впали на третину.

Источник: autogeek.com.ua