Microsoft запропонує споживачам платні оновлення системи безпеки Windows 10

Дмитро Сизов
Microsoft запропонує споживачам платні оновлення системи безпеки Windows 10

Microsoft дозволить споживачам платити за розширені оновлення безпеки (ESU) для Windows 10, коли підтримка операційної системи припиниться в 2025 році. Зазвичай програмний гігант пропонує лише платні оновлення безпеки для організацій, яким потрібно продовжувати працювати зі старішими версіями, але тепер планує їх запропонувати. окремим особам вперше через послугу річної передплати замість продовження дати завершення підтримки для Windows 10.

«Хоча ми настійно рекомендуємо перейти на Windows 11, ми розуміємо, що існують обставини, які можуть перешкодити вам замінити пристрої Windows 10 до закінчення дати підтримки. Тому Microsoft запропонує розширені оновлення безпеки», — пояснює Microsoft у дописі в блозі . «Програма ESU для Windows 10 включатиме критичні та/або важливі оновлення безпеки. ESU не містять нових функцій, оновлень, що не стосуються системи безпеки, або запитів на зміни дизайну. Технічна підтримка за межами самого ESU також недоступна».

Дата завершення підтримки Windows 10 – 14 жовтня 2025 року, трохи більше ніж через 10 років після того, як Microsoft вперше запустила ОС. Багато хто очікував, що Microsoft розширить підтримку Windows 10, особливо через те, що вона все ще широко використовується, і між Windows 10 і Windows 11 був такий великий розрив (майже шість років). Тому дивно, що Microsoft пропонує звичайним користувачам ту саму доступну програму ESU. підприємствам на три роки додаткових виправлень безпеки.

«Якщо ви окремий споживач або організація, яка вирішила продовжувати використовувати Windows 10 після завершення підтримки 14 жовтня 2025 року, ви матимете можливість зареєструвати свій ПК у платній програмі розширених оновлень безпеки (ESU), — пояснює корпорація Майкрософт на сайті . сторінка поширених запитань . Корпорація Майкрософт поки що не розкриває ціни на розширені виправлення безпеки Windows 10. «Більш детальну інформацію, включно з цінами, буде надано пізніше», — повідомляє Microsoft.

Знімок екрана Copilot збоку від робочого столу Windows 10
Microsoft додає новий Copilot на базі штучного інтелекту до Windows 10. Зображення: Microsoft

Це несподіваний крок для споживачів, який стався лише через кілька тижнів після того, як Microsoft оголосила, що «переглядає» свій підхід до Windows 10. Microsoft додає свій Copilot на базі штучного інтелекту до Windows 10 і робить «додаткові інвестиції», які можуть включати додаткові функції ШІ в майбутнє. Однак Microsoft не планує серйозних оновлень для Windows 10.

Windows 10 все ще залишається неймовірно популярною операційною системою, особливо тому, що залишилося менше двох років підтримки, доки вам не доведеться переходити на Windows 11 (чи будь-яку іншу наступну) або платити за оновлення безпеки. Підтримка Windows 7 припинилася в 2020 році, трохи більше ніж через 10 років після її запуску, а розширені оновлення безпеки припинилися на початку цього року . Основна підтримка Windows XP припинилася лише через вісім років, а розширена підтримка – майже через 13 років .

Microsoft все одно може бути змушена пропонувати безкоштовні оновлення системи безпеки Windows 10 після завершення терміну підтримки. У 2017 році, через три роки після припинення розширеної підтримки, Windows XP отримала дуже незвичайне виправлення , щоб запобігти великій атаці програм-вимагачів. Якщо Windows 10 стане жертвою чогось подібного в майбутньому, ми можемо побачити повторення подібного кроку.