Microsoft вигадала покарання користувачам піратської Windows

Microsoft вигадала покарання користувачам піратської Windows

У новій бета-версії Windows 11 виявлено нововведення, спрямоване на боротьбу з тими, хто користується операційною системою без її активації. Функція називається msEdgeLockSettingsInNonActivatedOS і ускладнює використання браузера Edge.

Ця функція блокує зміни налаштувань браузера у неактивованій версії Windows 11, внаслідок чого користувач не може надлаштувати його для себе (наприклад, встановити розширення або змінити тему оформлення). Щоб налаштування в Edge стали доступними, доведеться активувати Windows, а для цього необхідно придбати ліцензійний ключ або шукати обхідні шляхи, наприклад, вдаватися до утилітам хакерів, що небезпечно.

Здавалося б, що цим кроком компанія Microsoft ускладнить життя не лише користувачам піратської вінди, а й самої себе, адже люди почнуть відмовлятися від Edge та ставити інші браузери, розробникам яких не спадало на думку про блокування налаштувань. Але не варто забувати, що Edge вбудований у Windows і запускається за будь-якого зручного випадку (наприклад, коли ви відкриваєте PDF-файл), змінити браузер за замовчуванням дуже складно (потрібно змінювати налаштування для десятків типів файлів та посилань), а видаляти або відключати Edge майже безглуздо, оскільки під час встановлення оновлень Windows він завжди повертається назад.

Источник: itechua.com