Microsoft передає свій штучний інтелект на аутсорсинг

Дмитро Сизов
Microsoft передає свій штучний інтелект на аутсорсинг

 MicrosoftЗа словами одного технічного виконавчого директора, передає розробку всіх своїх найкращих інструментів і програмного забезпечення штучного інтелекту OpenAI, що може стати благом для головного конкурента Google.

Тодд МакКіннон, генеральний директор компанії Okta з безпеки ідентифікаційної інформації, сказав CNBC у п’ятницю, що Googleнамагається захищати свою позицію в пошуковій системі, «ймовірно, найкраще справляється зі своєю роботою, фактично не потребуючи аутсорсингу своїх досліджень і розробок».

Трансформатори — це моделі глибокого навчання, які вивчають контекст і, отже, значення, відстежуючи зв’язки в послідовних даних, наприклад, словах.

«Це все прийшло від Google, DeepMind і дослідження», — сказав Маккіннон. «Я маю на увазі, що проривом стало дослідження Google, трансформери, які є алгоритмом, який усі ці LLM [великі мовні моделі] використовують для досягнення цих великих успіхів».

Microsoft як «консультант» ШІ

МакКіннон додав, що існує ризик, що позиція Microsoft у сфері штучного інтелекту буде зведена до позиції «консультанта». Корпорація Майкрософт не була доступна для коментарів, коли зв’язалася з CNBC.

Він з’являється, оскільки низка найкращих продуктів фірми, таких як Copilot, генеративний чат-бот фірми зі штучним інтелектом, і ПК, оснащені генеративним програмним забезпеченням AI, включають технологію, створену OpenAI, лабораторією, що стоїть за чат-ботом зі штучним інтелектом ChatGPT.

Корпорація Майкрософт вклала мільярди доларів у OpenAI , а її загальні інвестиції на сьогодні  досягли 13 мільярдів доларів . У січні 2023 року технологічний гігант заявив , що його інвестиції «пришвидшать прориви ШІ, щоб забезпечити широке поширення цих переваг у всьому світі».

″Це так дивно”, - сказав Маккіннон CNBC. «Уявіть собі, що ви працюєте в Microsoft. OpenAI створює всі цікаві речі. Це майже так, ніби Microsoft збирається перетворитися на консалтингову компанію».

Тим не менш, Google має на що піднятися, якщо вона збирається досягти комерційного успіху завдяки власним інвестиціям у штучний інтелект.

Майкрософт фактично стала лідером у просуванні базових моделей штучного інтелекту завдяки інвестиціям у OpenAI та партнерству з нею. Це викликало занепокоєння, що позиції Google у пошуку можуть бути підірвані, оскільки користувачі Інтернету все частіше звертаються до ChatGPT та інших чат-ботів зі штучним інтелектом для своїх потреб у пошуку.

Власні зусилля Google у сфері штучного інтелекту, тим часом, зазнали низки публічних помилок.

Минулого року, коли Google представила свій чат-бот Gemini AI (на той час під назвою Bard), реклама на сайті соціальних мереж X показала, що він дає неправильну відповідь на запитання користувача. Зовсім недавно Google Gemini, як тепер відомий продукт, почав створювати неісторичні зображення з підказок про історію.

Згодом Google скасував свій інструмент для створення зображень Gemini для фотографій людей і ще не відновив продукт, поки шукає виправлення.

Для успіху потрібні величезні інвестиції

Маккіннон зазначив, що штучний інтелект є рідкісним сегментом технологій, який виник завдяки суттєвій підтримці великих технологічних гігантів, а не органічним інвестиціям у нові цикли виробництва, як це було у випадку з ПК і хмарними обчисленнями.

«Це відрізняється від інших поколінь технологій, наприклад, з персональними комп’ютерами, де не обов’язково найбільші компанії у світі мали перевагу, тому що вся річ у персональних комп’ютерах полягає в тому, що вони були справді руйнівними в тому сенсі, що вони були майже іграшками, – сказав Маккіннон.

«Немає нової моделі штучного інтелекту, яка була б іграшковою. Єдина причина, чому OpenAI може змусити її працювати, полягає в тому, що великі дослідження та розробки, які їм потрібні були — 10 мільярдів доларів від Microsoft, щоб запустити модель — це не було руйнівною річчю, це було 10 мільярдів доларів інвестицій».

Він додав, що колосальні інвестиції Big Tech у штучний інтелект викликають певні занепокоєння щодо конкуренції.

«Найбільший ризик», який МакКіннон бачить для розвитку галузі кібербезпеки, полягає в тому, що проблеми зі штучним інтелектом, які виникають у цифрових гігантів, такі як дезінформація, «гальмуватимуть технологічний прогрес».

«Потенціал [для] штучного інтелекту дійсно високий», — сказав він, але додав: «Я насправді очікую, що зміна регулювання зайде настільки далеко, що ми залишимо лише найбільшим, найпотужнішим компаніям контроль над ШІ».

Він зазначив, що так звані трансформатори, які живлять сьогоднішні генеративні технології штучного інтелекту, «усі прийшли від Google».