Ми повинні уникнути входу російських шпигунських мереж у партії, заявив Нехаммер

Ми повинні уникнути входу російських шпигунських мереж у партії, заявив Нехаммер

Нещодавній арешт колишнього співробітника австрійської розвідки за звинуваченнями у шпигунстві на користь Росії свідчить про те, що Австрії необхідно посилити свою безпеку, заявив у понеділок канцлер Австрії Карл Нехаммер.

Звинувачення проти Егісто Отта, який працював у нині неіснуючому розвідувальному агентстві та про арешт якого було оголошено в п'ятницю, є "серйозними" і спонукали Нехаммера скликати наступного тижня засідання Ради національної безпеки Австрії, сказав канцлер. Отт заперечує свою провину.

"З одного боку, ці звинувачення мають бути розглянуті судовими органами. З іншого боку, необхідно оцінити і прояснити ситуацію з безпекою в республіці", — йдеться в заяві Нехаммера. "Ми повинні уникнути того, щоб російські шпигунські мережі загрожували нашій країні, входячи у політичні партії та мережі або використовуючи їх у своїх цілях".

Нехаммер повідомив, що збере Раду національної безпеки у вівторок наступного тижня. Рада, до складу якої входять міністри уряду, а також члени всіх політичних партій, є ключовим консультативним органом з питань безпеки та оборони.

У понеділок кримінальний суд Відня схвалив продовження на 14 днів терміну тримання Отта під вартою за висунутими йому звинуваченнями. Прокуратура Відня відмовилася повідомити подробиці про звинувачення в шпигунстві, але заявила, що вони пов'язані зі "зловживанням службовим становищем" і "завданням шкоди Австрії".

Минулого року Британія заарештувала п'ятьох громадян Болгарії, а в лютому — шостого, і пред'явила їм звинувачення в тому, що вони були членами російської шпигунської мережі, яка працювала разом із Яном Марсалеком, колишнім операційним директором-утікачем Wirecard, німецької компанії з оброблення платежів, яка зазнала краху 2020 року.

Минулого місяця Der Spiegel, німецька громадська телекомпанія ZDF, австрійська газета Der Standard і російська платформа розслідувань The Insider повідомили, що Отта і ще одного колишнього співробітника австрійської розвідки підозрюють у тому, що шпигували за потенційними цілями в Європі та передавали інформацію Яну Марсалеку, який, за їхнім твердженням, має зв'язки з російською розвідкою щонайменше з 2014 року.

Вони також повідомили, що Отт і його колега нібито допомогли Марсалеку таємно втекти з Австрії на приватному літаку 2020 року після краху Wirecard.

У недавньому інтерв'ю німецькому журналу Der Spiegel Отт відкинув звинувачення на свою адресу як необґрунтовані.

Звинувачення на адресу Отта лунали й раніше. У 2017 році західні спецслужби попередили своїх австрійських колег про те, що Отт може шпигувати на користь Росії. У 2017 році Отта відсторонили від роботи в BVT, а 2021 року його ненадовго заарештували, але через деякий час знову відпустили.

Минулого місяця Австрія вислала двох російських дипломатів із посольства Росії у Відні, що, за словами австрійських чиновників, було пов'язано зі шпигунством.

Источник: epochtimes.com.ua