Meta та інші представники Big Tech створюють концепцію Метавсесвіту без участі Apple

Романов Роман
Meta та інші представники Big Tech створюють концепцію Метавсесвіту без участі Apple

Meta, Microsoft та інші технологічні гіганти, які намагаються створити нову концепцію метавсесвіту, сформували групу для сприяння розробці галузевих стандартів, які зроблять зароджувані цифрові світи компаній сумісними один з одним.

Учасники форуму Metaverse Standards Forum включають багато найбільших компаній, що працюють у цій сфері, від виробників мікросхем до ігрових компаній, а також регуляторні органи, що встановлюють стандарти, такі як World Wide Web Consortium (W3C), йдеться в заяві групи.

Однак наразі в списку учасників явно відсутня Apple, яка, як очікують аналітики, стане домінуючим гравцем у гонці Метавсесвіту, як тільки компанія представить власну гарнітуру змішаної реальності цього або наступного року.

Ігрові компанії Roblox та Niantic також не були включені до учасників форуму, як і нові платформи Метавсесвіту на основі криптовалют, як-от The Sandbox або Decentraland.

За даними Bloomberg, Apple поки що публічно не оприлюднила плани щодо гарнітури, хоча, як повідомляється, вона представила свій стислий погляд на продукт.

Представлення такого пристрою поставило б Apple в пряму конкуренцію з Meta, яка поставила своє майбутнє на розвиток Метавсесвіту та інвестувала значні кошти в апаратне забезпечення, щоб втілити своє бачення взаємопов’язаних віртуальних світів у реальність.

pho9174326326-6e2ef8d8ae39.jpg (599 KB)

Meta, раніше відома як Facebook, розкрила плани щодо гарнітури змішаної реальності під кодовою назвою «Cambria», яка буде випущена цього року.

У минулому Apple активно брала участь у створенні веб-стандартів, таких як HTML5. Для тривимірного вмісту в Метавсесвіті Apple працювала з Pixar над форматом файлу "USDZ" і з Adobe, щоб забезпечити підтримку цього формату.

Ніл Треветт, виконавчий директор Nvidia, який очолює Metaverse Standards Forum, сказав у заяві, що будь-яка компанія може приєднатися до групи, включаючи учасників зі світу криптовалют.

Форум має на меті сприяти комунікації між різними організаціями зі стандартизації та компаніями, щоб забезпечити «сумісність в реальному світі» в Метавсесвіті, сказав він, не звертаючи уваги на те, що відсутність Apple на форумі може вплинути на цю мету.

За матеріалами: Reuters