Meta оновлює правила політичної реклами, щоб охопити зображення від ШІ

Дмитро Сизов

107300099-16946163562023-09-13t142711z_29451630_rc2m73a2hmaj_rtrmadp_0_usa-ai-congress.webp (11 KB)

Мета оприлюднив більше деталей про свою політику щодо політичної реклами, включно з повноваженнями, які рекламодавці розкривають, коли вони використовують штучний інтелект для зміни зображень і відео в певній політичній рекламі.

Нік Клегг, президент Meta з глобальних справ, пояснив нову рекламну політику в дописі в блозі , охарактеризувавши її як «загалом узгоджену» з тим, як гігант соціальних мереж зазвичай обробляв рекламні правила під час попередніх циклів виборів.

Проте, що відрізняється від майбутнього сезону виборів, так це все більше використання технологій штучного інтелекту рекламодавцями для створення комп’ютерних зображень і тексту. Розширюючи попереднє оголошення Meta на початку листопада, Клегг сказав, що з наступного року Meta вимагатиме від рекламодавців повідомляти, чи використовували вони штучний інтелект або відповідні методи цифрового редагування «для створення або зміни реклами на політичну чи соціальну тематику в певних випадках».

«Це стосується випадків, коли реклама містить фотореалістичне зображення чи відео або аудіо з реалістичним звучанням, яке було створено чи змінено цифровим способом, щоб зобразити реальну людину, яка говорить або робить щось, чого вона не говорила чи не робила», — написав Клегг. «Це також стосується випадків, коли реклама зображує реалістичну особу, якої не існує, або реалістичну подію, яка не відбулася, змінює кадри реальної події або зображує реалістичну подію, яка нібито мала місце, але це не відповідає дійсності. зображення, відео чи аудіозапис події».

Раніше критики критикували Meta, особливо під час президентських виборів у США 2016 року, за те, що вона не врахувала та не зменшила поширення дезінформації в сімействі своїх програм, включаючи Facebook та Instagram. У 2019 році Meta дозволила залишити на сайті змінене в цифровій формі відео Ненсі Пелосі , на якому виглядало, ніби вона невиразно вимовляє слова від сп’яніння, однак це відео не було рекламою.

 Розвиток штучного інтелекту як способу посилити створення оманливої ​​реклами представляє нову проблему для гіганта соціальних мереж, який цього року звільнив велику кількість своєї команди довіри та безпеки в рамках своїх зусиль щодо скорочення витрат  .

Meta також блокуватиме нову політичну, виборчу та соціальну рекламу протягом останнього тижня виборів у США, що, за словами Клегга, відповідає попереднім рокам. Ці обмеження будуть зняті наступного дня після виборів.