Meta кардинально придушить контент антисионістів

Дмитро Сизов
Meta кардинально придушить контент антисионістів

Мета заявила, що почне видаляти більше публікацій, спрямованих на «сіоністів», де цей термін використовується для позначення євреїв та ізраїльтян, а не для прихильників політичного руху.

Батьківська компанія  Facebook та Instagram повідомила у блозі, що видалятиме контент, який «нападає на «сіоністів», якщо він явно не стосується політичного руху» та використовує антисемітські стереотипи або погрожує завдати шкоди через залякування чи насильство, спрямоване проти євреїв чи ізраїльтян.

Політика Meta щодо висловлювань ненависті забороняє прямі напади на людей на основі того, що вона називає захищеними ознаками, які включають расу, етнічну приналежність, релігійну приналежність, інвалідність та гендерну ідентичність тощо.
Гігант соціальних медіа заявив, що його наявна політика, яка розглядає термін «сіоніст» як проксі для євреїв чи ізраїльтян лише у двох вузьких обставинах, недостатньо стосується того, як люди використовують це слово ширше.
Оновлення політики, яке стало результатом консультацій Meta зі 145 зацікавленими сторонами, які представляють громадянське суспільство та наукові кола в глобальних регіонах, з’явилося на тлі ескалації напруженості на Близькому Сході на тлі війни Ізраїлю та ХАМАС.
Протягом багатьох років Meta зазнавала критики за те, як вона обробляє контент, пов’язаний з Близькому Сходу, і ця критика посилилася після початку війни, коли правозахисні групи звинуватили компанію в придушенні контенту, який підтримує палестинців у Facebook та Instagram.