Медики назвали найкращий натуральний засіб для покращення пам’яті

Поліпшити пам’ять та концентрацію допомагає речовина рослинного походження – куркумін.

Куркумін міститься в кореневищі рослини куркума. Його численні лікарські властивості добре вивчені та доведені науково. Куркумін уповільнює процеси старіння, захищає клітини від шкідливих впливів та нормалізує роботу імунної системи. Ще однією несподіваною властивістю куркуміну виявилося покращення пам’яті.

Клінічні дослідження, проведені на 60 добровольцях віком від 60 до 85 років, показали, що куркумін викликає покращення пам’яті. Причому ефект спостерігався вже за годину після прийому препарату. А тривале застосування куркуміну викликало поліпшення одразу багатьох параметрів роботи мозку — не лише пам’яті, а й настрою та працездатності на тлі стресів.

Такий позитивний ефект пояснюється впливом куркуміну на допоміжні клітини мозку – глію. Вони забезпечують нервові клітини – нейрони – поживними речовинами та захищають їх від токсинів та мікроорганізмів. При різних стресах, захворюваннях нервової системи та з віком функціонування глії може порушуватися. Її клітини починають виділяти вільні радикали та різні білки, що порушують роботу нейронів. Куркумін нормалізує роботу глії, що має позитивний ефект і на нейрони. Цим і пояснюється його вплив на роботу мозку загалом.

Источник: glamour.kyiv.ua