Марсохід "Чжужун" успішно передав дані зонду Mars Express під час комунікаційного тесту

Марсохід "Чжужун" успішно передав дані зонду Mars Express під час комунікаційного тесту

Китайський марсохід “Чжужун” успішно передав дані зонду Європейського космічного агентства (ESA) Mars Express, що перебуває на орбіті Червоної планети, для подальшого відправлення на Землю в рамках комунікаційного тесту, повідомило управління місячної програми Китаю в середу.

“У листопаді 2021 року фахівці місії “Тяньвень-1” та місії ESA Mars Express успішно провели випробування з передання даних від марсоходу “Чжужун” до зонда Mars Express, тест визнано цілком успішним”, – йдеться у повідомленні управління.

У повідомленні наголошується, що китайський марсохід не може безпосередньо контактувати із зондом і отримувати сигнали, які європейський зонд посилає роверу для початку комунікації через несумісність комунікаційних систем. Щоб вирішити цю проблему, була використана радіосистема перехоплення сигналу Melacom, яка визначає та записує сигнали, надіслані марсоходом “без адресата”.

Перехопивши сигнал, радіосистема записала дані, які потім відправила до Центру управління космічними польотами в Дармштадті, який у свою чергу передав їх до центру управління польотами в Пекіні для перевірки точності їх передання.

За інформацією фахівців, дистанція, на якій передавалися дані, становила близько 4000 км, а час, виділений на передачу, 10 хвилин.

У жовтні команда Mars Express визначила вікна прольоту зонда над китайським ровером – 7-го, 16-го, 18-го, 20-го та 22-го листопада, під час яких мали бути проведені тести. Кожна з них становила 10 хвилин. У ході цих тестів обсяг переданих даних підвищувався від тесту до тесту – починаючи з 8 кбайт/сек. і закінчуючи 128 кбайт/сек.

Марсохід “Чжужун” був доставлений на поверхню Марса за допомогою космічного апарату “Тяньвень-1”, який сів на поверхню планети 15 травня, а вже 22 травня “Чжужун” успішно з’їхав трапом з посадкової платформи.

У рамках досліджень апарат має фотографувати поверхню планети і збирати дані про геологію, топографію, метеорологічні явища, ділянки водяного льоду та ознаки життя на планеті.

Источник: itta.info