Майже історія Джобса та Apple. Чим закінчився переворот у OpenAI

Майже історія Джобса та Apple. Чим закінчився переворот у OpenAI

Рада директорів OpenAI у п’ятницю звільнила Сема Альтмана з посади СЕО. Зібрали хронологію, що відбулося за вихідні.

Що сталося

17 листопада рада директорів OpenAI оголосила, що Сем Альтман залишає посаду CEO й саму раду. Тимчасовим СЕО призначили чинну СТО OpenAI Міру Мураті. У своїй заяві рішення ради пояснили розмито, мовляв, «він не був послідовно відвертим у спілкуванні з її членами, що заважало їм виконувати свої обов’язки». Тому вони «більше не впевнені в його здатності продовжувати керувати OpenAI».

За вихідні інформації додалося, проте суттєво ситуація не змінилася. Ми зібрали головне з того, як розвиваються події після скандального оголошення ради.

Як відбувся переворот

СТО та співзасновник OpenAI Грег Брокман після усунення Альтмана сам пішов з компанії. Його звільнили з посади голови ради директорів. У треді в Х він описав хронологію подій того дня. За його словами:

  • Напередодні ввечері Альтман отримав повідомлення від Іллі Суцкевера з проханням поговорити опівдні в п’ятницю. Альтман приєднався до Google Meet, і все правління, крім Брокмана, було там. Суцкевер сказав Альтману, що його звільняють.
  • О 12:19 Грег отримав повідомлення від Суцкевера з проханням швидко зателефонувати. О 12:23 Суцкевер надіслав посилання на Google Meet. Брокману повідомили про усунення Альтмана і сказали, що його вилучають з правління, але через його важливість для компанії він збереже свою посаду. Приблизно в той же час OpenAI опублікував допис у блозі.
  • Міра Мураті, мовляв, дізналася про рішення ради напередодні ввечері.

Як відреагувала спільнота

У найбільшого інвестора — Microsoft — про процес звільнення нічого не знали, їх повідомили буквально за кілька хвилин до публічного релізу, пишуть західні ЗМІ. Повідомляють, що СЕО Сатья Наделла, коли дізнався про звільнення Альтмана, був «розлючений». Він, нібито, особисто зв’язався з Альтманом і пообіцяв йому підтримку в будь-яких діях.

СЕО та співзасновник Airbnb Брайан Ческі сказав про цілковиту підтримку Альтмана і Брокмана: «Я засмучений тим, що сталося. Вони та решта команди OpenAI заслуговують кращого».

СЕО та співзасновник ШІ-стартапу Cognosys Саллі Омар написав так: «Найбільше мене спантеличили члени правління. Ілля — логічно, але чому СЕО quora (який створює конкурента ChatGPT) і дружина актора мали останнє слово при звільненні генерального директора, мабуть, найвпливовіших компаній десятиліття».

Співзасновник Oculus VR Палмер Лакі: «Це божевілля. Уявіть, що вас звільняють із вашої власної компанії люди, які не мають ЖОДНОЇ шкури в грі!». 

Журналістка Кара Свішер: «Повторюючи цитату Марка Цукерберга: Це клоунська машина, яка врізалася в золоту жилу».

Звичайно, висловився й Ілон Маск. «Дуже важливо, щоб громадськість знала, чому правління так розхвилювалося через їхні дії. Якби це було питання безпеки ШІ, це вплинуло б на всю Землю».

Що відбувається зараз

У неділю Альтман і Брокман відвідали офіс OpenAI. Альтман запостив у себе в Х фото з гостьовим бейджем і підписом: «Перший і останній раз, коли я ношу таке». За даними Bloomberg, Альтман був готовий розглядати повернення тільки за умови відставки ради директорів. Відставки вимагали і низка топменеджерів, включно з Мірою Мураті. Рада мала повідомити про своє рішення до 17:00 неділі за Сан-Франциско. Проте цього так і не сталося.

Кілька годин тому (за тихоокеанським часом це була ще ніч неділі) очільник ради директорів Ілля Суцкевер повідомив співробітникам, що Альман не повернеться в OpenAI, повідомляє Reuters. Каже, мовляв, намагалися повернути Альтмана на посаду СЕО, але не вдалося.

Замість Міри Мураті новим тимчасовим виконавчим директором обрали ексзасновника та главу платформи Twitch Еммета Шира.

Виконавчий редактор The Information Амір Ефраті написав так: «Новий тимчасовий генеральний директор OpenAI @eshear, як усі бачать, заявив, що хоче уповільнити темпи розробки ШІ, щоб забезпечити безпечне виробництво продуктів. Це означає, що він, як і слід було очікувати, пов’язаний з Іллею Суцкевером».

Що далі

Уже сьогодні стало відомо, що Сем Альтман і Грег Брокман, а також багато їхніх колег з OpenAI приєднаються до Microsoft, заявив Сатья Наделла.

У Microsoft колишні учасники OpenAI очолять «нову передову дослідницьку групу з ШІ».

«Ми, як і раніше, віддані нашому партнерству з OpenAI і впевнені в плані розвитку нашого продукту, нашій спроможності продовжувати впроваджувати інновації з усім, що ми оголосили на Microsoft Ignite, і в продовженні підтримки наших клієнтів і партнерів. Ми з нетерпінням чекаємо знайомства з Емметом Широм і новою командою лідерів OAI і співпраці з ними. І ми надзвичайно раді поділитися новиною про те, що Сем Альтман і Грег Брокман разом із колегами приєднаються до Microsoft, щоб очолити нову передову дослідницьку групу ШІ. Ми з нетерпінням чекаємо швидких кроків, щоб забезпечити їх ресурсами, необхідними для їхнього успіху», — написав він.

Відомо, що у новій групі Альтман обійматиме посаду СЕО.

Источник: vctr.media