Лікарі розповіли про простий спосіб зберегти серце здоровим

Лікарі розповіли про простий спосіб зберегти серце здоровим

Вчені з університету Іллінойсу стверджують, що оптимізм допомагає зберегти здоров'я серця. Вони проаналізували зв'язок між позитивним ставленням до життя та станом серцево-судинної системи.

Зібравши дані про 5 тис. осіб у віці 45-84 років, дослідники дійшли висновку, що оптимісти вдвічі частіше мають ідеально здорове серце.

Для оцінки використовувалися критерії Американської асоціації серця: кров'яний тиск, індекс маси тіла, рівень глюкози у крові, рівень холестерину у крові, дієта, фізична активність, куріння. Учасники дослідження також заповнювали опитувальник, що дозволяє виміряти оптимізм.

Оптимістичні люди на 50 і 76% частіше потрапляли до груп середнього та ідеального стану серця відповідно. У них також були кращі показники глюкози та холестерину, ніж у песимістів. Вони рідше курили, більше рухалися та менше важили. Оптимізм зберігає здоров'я та продовжує життя, тому не піддавайтеся негативному мисленню.

За словами експерта, стрес є одним із факторів серцевих захворювань, оскільки він зазвичай супроводжується проблемами зі сном, вживанням алкоголю та великої кількості солодощів, а також курінням.

Источник: charter97.org