Лікар розповів, за якого захворювання потрібно ховати ноги від сонця

Лікар розповів, за якого захворювання потрібно ховати ноги від сонця

Під впливом сонячного проміння стінки судин у таких пацієнтів можуть запалюватися, а це, у свою чергу, може призвести до небезпечних ускладнень, пояснив він.

“У людей, які страждають на варикозне розширення вен, влітку існує ймовірність запалення, тому що відбувається нагрівання на сонці. Таким людям не можна лежати, засмагати під сонцем – венозна стінка нагрівається, це призводить до запалення, а запалення – це тромбофлебіт, який може дати ускладнення , перейти в тромбоз глибоких вен, що є вже смертельно небезпечним. Якщо хочеться позагоряти, ноги треба прикривати.

Влітку людям з хворими на вени потрібно особливо берегти ноги, оскільки в теплу погоду кровообіг сповільнюється, продовжив хірург. Він також рекомендував звертати увагу на появу “венозних сіточек” на шкірі.

“Поява темно-синіх, фіолетових венозних зірочок, сіточок – це більше косметичний дефект. Вони видно як просто плями на шкірі, при цьому на дотик не випирають, на відміну від варикозних вен. Цю проблему можна позбутися за допомогою спеціальної косметичної процедури. Але якщо у вас з’явилися такі зірочки, важливо сходити до флеболога, зробити УЗД вен, подивитися, через що вони виникли і чи працюють клапани підшкірних вен Якщо вони не функціонують, це сигнал, що потрібно лікування, інакше з часом з’являться великі вузли (варикозних вен, – ред.), – пояснив Армен Авакян.

Источник: euromd.com.ua