Кремль намагається заперечувати використання своїми військами Starlink Ілона Маска

Дмитро Сизов
У понеділок Кремль заявив, що супутникова інтернет-система Ілона Маска Starlink не була ані сертифікована для використання в Росії, ані офіційно постачалася в Росію, а тому не може використовуватися.
Україна, яка використовувала Starlink для військового зв’язку протягом усього конфлікту з Росією, заявила в неділю, що російські війська використовували Starlink у частинах України, які вони контролюють.
У розмові з журналістами прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков сказав: "У нас це не сертифікована система, відповідно, вона офіційно сюди не поставляється і офіційно не поставляється. Відповідно, вона ніяк офіційно не може використовуватися".
"Тому тут, мабуть, не варто втручатися в дискусію між київським режимом і підприємцем Маском", - сказав він, маючи на увазі український уряд.
У заяві Головного управління розвідки Міністерства оборони України в неділю повідомили, що термінали Starlink використовуються такими підрозділами, як російська 83-я десантно-штурмова бригада, яка веде бої поблизу міст Кліщіївка та Андріївка на сході Донецької області.
У дописі на X у неділю Маск сказав: «Наскільки нам відомо, жодні Starlinkи не були продані Росії прямо чи опосередковано».
«У низці неправдивих новин стверджується, що SpaceX продає термінали Starlink Росії», — сказав Маск у дописі на X, який йому також належить. «Це категорична неправда».