Космічний апарат «Вояжер-1» почав передавати дивний сигнал. NASA намагається з’ясувати причину

Космічний апарат «Вояжер-1» почав передавати дивний сигнал. NASA намагається з’ясувати причину

Космічний апарат «Вояджер-1», що був запущений NASA 45 років тому, почав передавати дивні дані. Спеціалісти NASA намагаються з’ясувати причину явища. Про це повідомляє видання Space.com.

Деталі

«Вояжер-1» був запущений в 1977 році і вийшов в міжзірковий простір в 2012 році. Зараз апарат знаходиться на відстані 23,3 мільярди кілометрів від Землі і досі передає дані. Не дивлячись на те, що інструменти його працюють коректно, вчені визначили, що «Вояжер-1» плутає дані про своє положення в космосі, не переходячи при цьому на безпечний режим.

Цитата

«Ця загадка являється свого роду нормою на даному етапі місії. Апарату майже 45 років, що набагато більше від очікувань розробників. Він також знаходиться в міжзірковому просторі – середовищі із високим рівнем радіації, в якому ще не був жоден космічний апарат», – заявила керівниця проєкту Сюзанна Додд.

В NASA поки не уточнюють, коли виникла проблема. Проте команда місії продовжує досліджувати збій, щоб виправити його та адаптувати систему до нових умов. Це довгий процес, адже сигнал до «Вояжера-1» надходить 20 годин 33 хвилини, і стільки ж назад.

Источник: unn.com.ua