Колишнього агента ФБР затримано за співпрацю з російським олігархом

Романов Роман
Колишнього агента ФБР затримано за співпрацю з російським олігархом

Сили безпеки заарештували колишнього спецагента ФБР за ймовірні зв'язки з російським олігархом. Про це повідомляє прокуратура США в Нью- Йорку. Як повідомляє телекомпанія ABC, колишнього агента ФБР Чарльза Макгонігала заарештували в аеропорту імені Джона Кеннеді в Нью-Йорку в суботу, коли він повертався зі Шрі-Ланки.

Макгонігал та перекладач Сергій Шестаков, якого також заарештували, порушили санкції США, працюючи на російського мільярдера Олега Дерипаску, кажуть джерела. Дерипаска вже був під санкціями Сполучених Штатів з 2018 року під час конфлікту в Україні, оскільки він, очевидно, діяв від імені високопоставленого чиновника в уряді росії.

Макгонігал, колишній офіцер контррозвідки ФБР у Нью-Йорку, раніше проводив і контролював розслідування щодо російських олігархів, включаючи Дерипаску, йдеться в повідомленні. У 2021 році Макгонігал, який залишив ФБР у 2018 році, вступив у змову з Сергієм Шестаковим, колишнім російським дипломатом, який став перекладачем, щоб працювати на олігарха Олега Дерипаску. Тому вони погодилися провести розслідування щодо конкурента російського олігарха. Джерела стверджують, що за це вони отримували гроші від Дерипаски. У звинуваченні йдеться про відмивання грошей.

Ще в 2019 році Макгонігал і Шестаков, який має американське громадянство, нібито виступали за скасування санкцій США проти Дерипаски. Однак спроби були безуспішними.

1033537940_0_134_3146_1913_600x0_80_0_0_30f8c5a444db6f4e4d39c4802363b530.jpg (19 KB)

ФБР вважає арешт обґрунтованим

Як офіцер, Макгонігал повинен був знати, що робить помилку, сказав прокурор Деміан Вільямс. Помічник директора ФБР Майкл Дж. Дрісколл зазначив: «Російські олігархи, такі як Олег Дерипаска, здійснюють зловмисний вплив у всьому світі від імені кремля та пов’язані з хабарництвом, вимаганням та насильством». Сполучені Штати та наші союзники вважають таку співпрацю злочином, який ФБР буде продовжувати агресивно переслідувати».

Самому Дерипаску у вересні в США висунули звинувачення в порушенні санкцій. За даними Міністерства юстиції США, у разі визнання винним Дерипаску, який не перебував у США, може загрожувати до 20 років ув'язнення.

 

За матеріалами: Der Spiegel