Коли потрібен РРО при продажі товарів та послуг

Податківці Головного управлінні ДПС в Івано-Франківській області наголошують, що при здійсненні розрахункових операцій (готівкою, платіжною карткою тощо), платники податків зобов'язані застосувати РРО та/або ПРРО, щоб працювати в правовому полі.

Проте при оплаті покупцем коштів виключно на поточний рахунок підприємця РРО чи ПРРО не застосовуються. Чому так?

Буде доречно згадати, що саме законотворці розуміють під терміном «розрахункова операція». Так, аналізуючи ст. 2 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», розрахунковою операцією варто вважати:

- приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів чи надання послуг;

- видачу готівкових коштів за повернутий покупцем товар або ненадану послугу;

- оформлення відповідного розрахункового документа при оплаті в безготівковій формі товару чи послуги банком покупця (коли застосовується банківська платіжна картка);

- оформлення розрахункового документа щодо перерахування коштів у банк покупця при поверненні товару або відмові від послуги.

Коли ж продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати, а покупець розраховуються з продавцем використовуючи лише поточний рахунок фізичної особи-підприємця у форматі ІВАN, то така операція не вважається розрахунковою. Тому і обов'язок щодо застосування РРО/ПРРО не виникає.

Источник: buh.ligazakon.net