Київстар та Amazon Web Services підписали Меморандум про співпрацю: абонентів уже попередили до чого готуватись

Київстар, провідний український оператор телекомунікацій (цілком належить VEON ltd, Нідерланди), уклав угоду про співпрацю з Amazon Web Services (AWS), світовим лідером у сфері хмарних послуг, повідомляє прес-служба компанії.

Згідно з угодою обидві компанії планують розглядати та оцінювати можливості співробітництва у низці напрямків:

  • Перенесення платформи керування даними (DMP) Київстар на AWS. Це сприятиме збиранню найкращих практик та знань для майбутнього розвитку в Україні.
  • Створення спеціалізованої команди у Київстарі, яка матиме досвід роботи з AWS та фокусуватиметься на обробці даних, штучному інтелекті та хмарних послугах.

«СПІВПРАЦЯ З AWS ПІДТРИМУЄ НАШ ПРИНЦИП БУТИ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ТА ІННОВАЦІЙНИМИ ЛІДЕРАМИ НА РИНКУ УКРАЇНИ. ЦЕ ВАЖЛИВИЙ КРОК ДЛЯ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ ТА ЙОГО ІНТЕГРАЦІЇ У СВІТОВИЙ КОНТЕКСТ» , – ЗАЗНАЧИВ ОЛЕКСАНДР КОМАРОВ, ПРЕЗИДЕНТ КИЇВСТАРУ.

«ЦЯ СПІВПРАЦЯ ПІДТВЕРДЖУЄ ПРИВАБЛИВІСТЬ УКРАЇНИ ДЛЯ МІЖНАРОДНОГО БІЗНЕСУ, НАВІТЬ У ЧАСИ ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ. НАШІ ІНВЕСТИЦІЇ ДЕМОНСТРУЮТЬ, ЩО НАСТАВ ЧАС ІНВЕСТУВАТИ В УКРАЇНУ, І МИ ЗАДОВОЛЕНІ, ЩО МІЖНАРОДНІ КОМПАНІЇ СПІВПРАЦЮЮТЬ З КИЇВСТАРОМ. МЕНЕ ТІШИТЬ УСПІШНА СПІВПРАЦЯ, ЯКА ПІДТРИМУЄ УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС» , – ДОДАВ КААН ТЕРЗІОГЛУ, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР VEON.

Наступним кроком у співпраці буде надання Київстаром своїм клієнтам різних послуг на основі AWS:

  • Аналітика у хмарі AWS: Київстар запропонує рішення AWS для обробки та аналізу даних, звітності та моделювання.
  • Міграція інфраструктури в хмару: Київстар допоможе клієнтам перенести їх інфраструктуру в AWS, що підвищить ефективність та масштабованість їхньої ІТ-інфраструктури.
  • Забезпечення безпеки: Захист даних та захист від кіберзагроз в AWS.

«AWS ТА AMAZON ПІДТРИМУЮТЬ УКРАЇНУ, ДОПОМАГАЮЧИ ПОНАД 350 ОРГАНІЗАЦІЯМ, ЗАЛУЧЕНИМ ДО ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ, А ТАКОЖ ЗАХИЩАЮЧИ ЦИФРОВУ ІНФРАСТРУКТУРУ УКРАЇНСЬКИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ, УНІВЕРСИТЕТІВ ТА БІЗНЕСУ. МИ РАДІ ПІДПИСАННЯ МЕМОРАНДУМУ ПРО СПІВПРАЦЮ З КИЇВСТАРОМ ТА ЧЕКАЄМО НА ПІДТРИМКУ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА СТРАТЕГІЧНОГО ПЕРЕХОДУ ДО ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ» , — ЗАЗНАЧИВ АНДЖЕЙ ГОРАВА, КЕРІВНИК ВІДДІЛУ РОБОТИ З ПІДПРИЄМСТВАМИ В ЦЕНТРАЛЬНІЙ ТА СХІДНІЙ ЄВРОПІ В AWS.

Київстар планує створити спеціальну команду експертів з технології AWS та розширити її за рахунок нових фахівців із роботи з даними для реалізації такого масштабного проекту. Отриманий під час міграції даних практичний досвід стане основою надання професійних послуг клієнтам в Україні та за кордоном.

Источник: itechua.com