Київський патріархат отримає довгостроковий договір на користування двома храмами у Верхній лаврі – Епіфаній

Православна церква України (КП) отримає довгостроковий договір на користування двома важливими храмами у Києво-Печерській лаврі – Свято-Успенським Собором та Трапезною церквою.

Таку впевненість висловив предстоятель Православної церкви України (КП) митрополит Епіфаній.

 “Зараз ми дійсно отримали два разових дозволи на звершення богослужіння, тому що потрібно владнати ще юридичні нюанси, але я певний, що ми отримаємо також довгостроковий договір на користування двома храмами в Верхній Лаврі: Свято-Успенським Собором та Трапезною церквою”, – розповів митрополит в інтерв’ю NV.

 Він зазначив, що наразі ПЦУ (КП) буде отримувати разові доступи і будуть звершувати богослужіння у Лаврі лише на великі свята.

А з часом, коли буде сформований монастир ПЦУ і до нього приєднається частина братії з Нижньої Лаври, ми тоді все впорядкуємо, налагодимо і тоді богослужіння буде звершуватися регулярно у центральному Успенському соборі кожної неділі, а вже на території Лаври богослужіння будуть звершуватися кожного дня”, – додав Епіфаній.

Крім того, митрополит повідомив, що наразі міжвідомча комісія перевіряє яким чином за часів Януковича Нижня Лавра була передана московському патріархату.

Комісія також фіксує кількість порушень, які були скоєні у Нижній Лаврі протягом останніх двох десятиліть.

“Бо там була знесена історична брама, набудовано вже багато нових різних будинків, а це історична пам’ятка ЮНЕСКО, є багато запитань до її збереження. Зараз є воля держави переглянути те, що було вчинене попередниками і ми чекаємо, що в цьому буде досягнуто результату. Наша кінцева мета – щоб Лавра була повністю українською. Так і буде. Це незворотний процес, Господь нам в цьому допоможе. Головне, щоб усе відбулося мирно, спокійно та без провокацій”, – додав Епіфаній.

Источник: bigkyiv.com.ua