Київські студенти вироблять евакуаційні електроноші для ЗСУ

Київські студенти вироблять евакуаційні електроноші для ЗСУ

Керовані електроноші студентів КПІ імені Сікорського використовуються для евакуації поранених бійців з гарячих точок, а також для транспортування протитанкових мін, снарядів та виконання інших завдань.

Про це повідомляє журнал «БЖ».

Ідея створення евакуаційних шасі на радіоуправлінні належить Дмитру Мамонову, переселенцю зі Слов’янська.

«Знайшли в інтернеті патент розробника Дмитра Мамонова, він погодився нам передати технологію виробництва і став керівником цієї затії зі студентами», — розповів журналу «БЖ» студент-розробник Іван Підпалько.

Основною перевагою електронош є їх мобільність та можливість швидкого складання й розкладання, що дозволяє перевозити їх у легковому автомобілі.

Технічні характеристики

  • Вага: близько 50 кг.
  • Вантажопідйомність: до 150 кг.
  • Керування: за допомогою пульта.
  • Дальність зв’язку: орієнтовно 20 м (тестували на 100 м).

«Їхнє застосування не передбачає керування на великій відстані, зазвичай поруч йде людина для супроводу. В майбутньому плануємо розробити більш захищений зв’язок та дистанційне керування, щоб зменшити людський фактор», — зазначає Іван.

Хоча електроноші мають недолік у вигляді низької висоти, що іноді потребує об’їзду перешкод, вони добре долають багнюку і залізничні колії.

Виробництво електронош здійснюється у майстернях КПІ, вартість матеріалів на одну одиницю становить близько 50 000 грн. Студенти планують виготовити п’ять електронош: три вже готові, проходять тестування і готуються до відправки на фронт.

Студенти-розробники мають ще один перспективний проект під назвою «Котигорошко», що передбачає створення спеціальної платформи для перевезення вантажів.

«Теоретично ми вже пропрацювали свою розробку, залишилося лише її реалізувати», — ділиться Іван.

Источник: shotam.info