Китайський виробник дронів припиняє бізнес в Україні та росії через використання техніки у військових цілях

Романов Роман
Китайський виробник дронів припиняє бізнес в Україні та росії через використання техніки у військових цілях

Китайський виробник дронів DJI припиняє свій бізнес в росії та Україні через повідомлення про те, що його продукцію перепрофілюють для військового використання.

Минулого тижня компанія опублікувала заяву, щоб підтвердити, що вона не продає і не проектує свою продукцію для військового використання, відмовилася налаштовувати або включати модифікації для цієї мети і «однозначно виступає проти спроб приєднати зброю» до своєї продукції.

У заяві DJI додала: «DJI створює продукти, які приносять користь суспільству.

Ми дуже пишаємося тим, що наші дрони врятували людей, які загинули і були близькі до смерті, дали науковцям можливість захистити наше довкілля, дозволили підприємствам покращити робочі процеси та зменшити ризики у складні часи, а також створили задоволення для мільйонів людей у ​​всьому світі.

Ми ніколи не погодимося на будь-яке використання наших продуктів з метою заподіяння шкоди, і будемо продовжувати прагнути покращувати світ своєю працею».

Крім того, DJI заявила, що припинить свої відносини з будь-яким дистриб’ютором, партнером або торговим посередником, який продає свою продукцію у військових цілях.

Віце-прем’єр-міністр України Михайло Федоров минулого місяця написав у Твіттері, що російські війська використовують продукти DJI – включно з платформою виявлення безпілотників AeroScope – для наведення ракет, від яких гинуть цивільні люди, зокрема діти:

Screenshot_20220427-210416-01.jpeg (200 KB)

DJI відповів, що готовий встановити геозону в Україні, але користувачеві потрібно буде підключитися до Інтернету, щоб оновити дані, або він продовжить функціонувати.

У компанії також попередили, що це буде застосовуватися «до всіх безпілотників DJI в Україні, незалежно від того, хто ними керує».

Українське цивільне населення використовує дрони для документування військових злочинів російських військ, щоб забезпечити притягнення всіх винних одного дня до відповідальності, тому будь-які геозони в країні можуть бути контрпродуктивними.

Зростаючий відчай з боку російських військ в Україні, схоже, призводить до зростання варварства та нових доказів скоєння військових злочинів. Зростає ризик, що росія може застосувати хімічну або ядерну зброю, а споживчі безпілотники, подібні до DJI, можуть бути перероблені в транспортні засоби доставки.

У вівторок DJI опублікував нову заяву: «DJI тимчасово призупинить будь-яку підприємницьку діяльність в росії та Україні. Ми співпрацюємо з клієнтами, партнерами та іншими зацікавленими сторонами щодо тимчасового призупинення діяльності на постраждалих територіях».

Перехід від DJI особливо помітний у світлі ширшої угоди між москвою та Пекіном щодо поглиблення їхнього партнерства. Пекін відомий тим, що контролює свої великі технологічні компанії, і, ймовірно, серед них є DJI.

У лютому The Washington Post повідомила, що DJI отримала фінансування від різних підтримуваних державою інвесторів, «незважаючи на неодноразові заяви про те, що вона не брала гроші у Пекіна».

У серпні 2017 року міністерство внутрішньої безпеки заявило, що DJI «надає китайському уряду важливу інфраструктуру та дані про правоохоронні органи» і має «високу впевненість», що вона «вибірково націлена на державні та приватні організації в цих секторах, щоб розширити свою здатність збирати та використовувати конфіденційні дані США».

У грудні 2020 року Міністерство торгівлі додало DJI до свого списку компаній, які «діяли всупереч національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів», заборонивши експорт американських технологій для фірми.

Рік по тому Міністерство фінансів США наклало на DJI заборону на інвестиції, стверджуючи, що компанія «надала дрони Бюро громадської безпеки Сіньцзяна, які використовуються для спостереження за уйгурами в Сіньцзяні».

Пекін офіційно не засуджував москву за її вторгнення в Україну, але багато хто вказував на ознаки того, що керівництво країни стурбовано внутрішніми та міжнародними наслідками, пов’язаними з дедалі більш варварськими діями росії.

Якщо зв’язки DJI з Пекіном настільки тісні, як багато хто вважає, дії компанії можна розглядати як благословення самої КПК (Комуністичної партії Китаю). У цьому контексті рішення про припинення бізнесу в росії та Україні може бути ще однією ознакою того, що власна позиція КПК поступово змінюється.

За матеріалами: Iottechnews