Китайський марсохід і зонд відновили роботу на Марсі

Китайський марсохід і зонд відновили роботу на Марсі

Китайський марсохід “Чжужун” і зонд “Тяньвень-1” відновили свою роботу на Марсі через півмісяця знаходження в “сплячому режимі”, йдеться в повідомленні Місячної програми Китаю.

“Кілька днів тому феномен сонячного переходу закінчився. Робота вимірювальних приладів і зв’язок між зондом і Землею відновлені. Судячи з даних телеметрії, “Тяньвень-1″ без проблем пережив сонячний перехід і перебував в нормальному стані”, – йдеться в повідомленні програми.

“Зонд повернеться на орбіту для продовження місії дистанційного зондування на початку листопада і проведе глобальне дистанційне дослідження Марса, щоб добути наукові дані про будову Марса і його геологічну структуру, композиції поверхні планети і марсіанських порід, атмосферної іоносфери і марсіанської космічного середовища, водночас беручи до уваги місію марсохода по налагодженню мережі ретрансляторів”, – наголошується в повідомленні.

На початку жовтня “Чжужун” і “Тяньвень-1” призупинили свою роботу на Червоній планеті через сонячну інтерференцію, явище, при якому два космічних тіла (Марс і Земля) рухаються по обидва боки від Сонця і утворюють з ним пряму лінію. Через посилене електромагнітне випромінювання Сонця зв’язок між технікою на Марсі, і над Марсом і Землею порушується. Тоді, за даними Китайського національного космічного управління, марсохід і зонд завершили необхідне перенастроювання, припинили проводити наукові дослідження і перейшли в “сплячий режим”, при якому проводили моніторинг середовища.

Відзначається, що фахівці продовжили вести спостереження і вперше отримали дані про перешкоди, що виникають через сонячну інтерференцію. Представники різних країн провели спільний аналіз впливу електромагнітних хвиль при відправці сигналів, які передаються через два транспондери на Землю крізь сонячний вітер.

Марсохід “Чжужун” був доставлений на поверхню Марса за допомогою космічного апарату “Тяньвень-1”, який сів на поверхні планети 15 травня, а вже 22 травня “Чжужун” успішно з’їхав по трапу з посадкової платформи.

В рамках досліджень ровер повинен фотографувати поверхню планети і збирати дані про геологію, топографії, метеорологічні явища, ділянки водяного льоду і ознаки життя на планеті.

Источник: vsviti.com.ua