Китайська фуд-блогерка приготувала і з'їла велику білу акулу

Дмитро Сизов

Влада Китаю оштрафувала фуд-блогерку на 125 000 юанів (18 500 доларів США) після того, як вона опублікувала відео, на якому показано, як вона незаконно купує та їсть велику білу акулу, ролик, який викликав негативну реакцію в Інтернеті.

1921240.jpeg (21 KB)

Жінка порушила закони про охорону дикої природи Китаю, коли вона придбала тварину у квітні минулого року, а потім з’їла її, заявили чиновники в Наньчуні, в південно-західній провінції Сичуань, у заяві на вихідних. Офіційні особи ідентифікували жінку лише як Джин, а на своїх відео вона називається Тізі.

Джин заплатила 7700 юанів на торговому сайті Taobao Alibaba Group Holding Ltd за тварину, яку Міжнародний союз охорони природи класифікував як вразливий вид, популяція якого різко скоротилася.

У липні 2022 року жінка опублікувала відео в соціальних мережах Douyin і Kuaishou, на яких показано, як вона забирає з магазину акулу завдовжки приблизно 2 метри (6,6 футів), позує з нею, готує та їсть тварину. Ролик став вірусним у Китаї, багато людей скаржилися на жорстоке поводження з тваринами.

Влада в Наньчуні почала розслідування інфлюенсера в серпні. Тести ДНК із залишків тканин підтвердили, що це біла акула, яка захищена китайським законодавством. Також затримано ще двох осіб, причетних до вилову та продажу тварини.

У лютому 2020 року Китай запровадив повну заборону на торгівлю та споживання диких тварин, щоб стримати діяльність, яка, на думку вчених, могла спричинити перехід смертельного коронавірусу від тварин до людей.

Десять років тому Китай офіційно заборонив суп з акулячого плавника, але споживання деяких екзотичних диких тварин або їхніх частин залишається популярним через часто недоведені твердження, що вони приносять користь здоров’ю. Країна нещодавно переглянула свої закони про захист дикої природи, щоб посилити покарання за браконьєрство, а з травня заборонила такі практики, як полювання та споживання більшості диких тварин.

Однак, деякі захисники дикої природи кажуть, що ці зусилля недостатні для заборони таких видів діяльності, як розведення тварин у неволі. – Блумберг