Китайці навчилися прослуховувати приміщення за допомогою оптоволоконних кабелів

Китайці навчилися прослуховувати приміщення за допомогою оптоволоконних кабелів

Дослідники з університету Цінхуа в Китаї розробили техніку прослуховування розмов усередині приміщень, де проходять оптоволоконні кабелі. Вони використовуються, наприклад, для забезпечення інтернет-з'єднання, тому знайти їх можна повсюдно. Результати роботи вчених нещодавно були опубліковані в інтернеті.

Справа в тому, що звукові коливання створюють перепади тиску повітря, що породжують мікровібрації в оптоволоконному кабелі, які модулюються з світловими хвилями, що передаються по кабелю. Виникаючі внаслідок цього спотворення можна аналізувати досить великому видалення з допомогою лазерного інтерферометра Маха-Цендера.

У ході проведеного дослідження вчені змогли повністю розпізнати мову за наявності у приміщенні триметрового відкритого відрізка оптоволоконного кабелю. Аналіз спотворень проводився на відстані 1,1 км від приміщення, що прослуховується. Зазначається, що дальність прослуховування і можливість фільтрації перешкод корелює з довжиною оптоволоконного кабелю, що знаходиться в приміщенні.

489.jpg (37 KB)

У результаті вчені встановили, що визначення та відновлення звукового сигналу в мережах оптичного зв'язку можна реалізувати потай для об'єкта прослуховування і без порушення використовуваних комунікаційних функцій. Для потайного підключення до каналу зв'язку дослідники задіяли мультиплексор з поділом по довжині хвилі (WDM). Зниження рівня фонового шуму вдається досягти за допомогою додаткового балансування плечей інтерферометра.

Для протидії такому методу прослуховування рекомендується скоротити довжину оптичних кабелів у приміщенні та розміщувати їх у твердих кабель-каналах. Також можна знизити ефективність прослуховування за рахунок використання при підключенні кабелів похилих оптичних роз'ємів (APC) замість конекторів з плоским торцем (PC). Виробникам кабелів рекомендується використовувати для покриття оптоволокна матеріали з високим модулем пружності, такі як метал та скло.