Китай прискорює розробку двох моделей важких ракет-носіїв багаторазового використання

Китай прискорює розробку двох моделей важких ракет-носіїв багаторазового використання

Китай прискорює розробку багаторазових космічних ракет діаметром 4 м та 5 м, перші польоти яких заплановані на 2025 та 2026 роки відповідно.

Про це повідомило Інформаційне агентство Сіньхуа.

Як заявили в Китайській корпорації аерокосмічної науки та техніки, виробництво двох нових моделей важких ракет-носіїв багаторазового використання є відгуком на висхідний попит ринку комерційної космонавтики.

Багаторазові ракети мають вирішальне значення для майбутнього освоєння космосу, оскільки відрізняються економічністю, високою ефективністю, технічною складністю та більшою екологічністю.

"Попри технічні проблеми, що залишилися, розробка двох моделей ще на один крок наближає нас до створення ринку комерційних космічних запусків", – зазначив глава відділу досліджень і розробок корпорації Ван Вей.

Комерційна космічна промисловість у Китаї переживає період бурхливого зростання. Згідно з нещодавно опублікованою Синьою книгою про діяльність КНР в галузі аерокосмічної науки і техніки, у 2023 році країні вдалося здійснити 26 комерційних запусків, коефіцієнт їх успішності досяг 96%. Крім того, було розроблено та запущено 120 комерційних супутників, що становило 54% усіх супутникових апаратів, відправлених на орбіту минулого року.

На додаток до цього було завершено будівництво стартового майданчика №1 міжнародного комерційного космодрому в провінції Хайнань (Південний Китай) та прискорено будівництво стартового майданчика №2. Кожен стартовий комплекс розрахований на 16 космічних місій на рік.

Як звернув увагу Ван Вей, включення галузі комерційної космонавтики до доповіді про роботу уряду за поточний рік підвищило впевненість у розвитку цього сектора.

Ван Вей наголосив на важливості формування комерційної космічної індустрії, оскільки вона є однією з продуктивних сил нової якості, яка може сприяти всебічному розвитку космонавтики Китаю.

Источник: ukranews.com