Китай підкупив тайваньських військових для капітуляції у разі війни

Романов Роман
Китай підкупив тайваньських військових для капітуляції у разі війни

Тайвань веде розслідування проти офіцера піхоти за підозрою, що він роками отримував щомісячні платежі від Китаю, щоб збирати розвідувальні дані та здатися, у разі якщо почнеться війна, стверджуючи, що ця справа підкреслює «серйозну загрозу», яку становить шпигунство Пекіна.

Полковник отримував 40 000 нових тайваньських доларів (1280 доларів США) щомісяця з Китаю після того, як у 2019 році його завербував для шпигунства тайванський офіцер у відставці, повідомило у вівторок Центральне інформаційне агентство, не називаючи джерело інформації.

Офіцера підозрювали в тому, що він сфотографувався з підписаним листом із обіцянкою здатися Китаю, якщо почнуться бойові дії, повідомляє CNA. Інші великі ЗМІ на самокерованому острові, такі як Liberty Times і United Daily News, повідомили подібні подробиці справи, не вказуючи, звідки вони мають таку інформацію.

Цей епізод підкреслює проблеми, з якими стикається Тайвань, намагаючись зупинити свого більшого, багатого на ресурси сусіда від стеження, особливо за його збройними силами. США вже давно стурбовані здатністю Тайваню захищати свої технології та інші секрети від рук Пекіна.

china-taiwan-blockade-promo-superJumbo.jpg (382 KB)

Колишній віце-міністр оборони Чан Че Пін, колись третій за значимістю військовий чиновник Тайваню, був підданий розслідуванню в 2021 році через занепокоєння щодо контактів із китайською шпигунською групою. Чанг був звільнений і виступав свідком у справі, яка зрештою призвела до висунення звинувачень у червні двом тайванським офіцерам, один з яких генерал. Поки невідомо, як вирішилася їхня справа.

Міністерство оборони заявило, що звинувачення проти полковника піхоти показують, «наскільки проникнення Комуністичної партії Китаю та вербування, збір розвідданих і крадіжка секретів стали серйозною загрозою». Міністерство не назвало ім'я офіцера.

Міністерство оборони також повідомило, що вживає заходів для навчання у лавах своїх військових, від офіцерів до військовослужбовців, протидіянню китайському шпигунству.

Минулого місяця китайський лідер Сі Цзіньпін підтвердив на з’їзді правлячої партії, який проводився двічі на десятиліття, що Пекін готовий застосувати силу, щоб запобігти незалежності демократично керованого острова. 

Президент Тайваню Цай Ін Вень запрошує до більш тісних економічних і військових зв’язків з Вашингтоном, щоб протистояти посиленню тиску з боку Китаю, і заявила, що вона вже очолює суверенну державу, яка очікує на ширше визнання.

За матеріалами: Bloomberg