Китай агресивно відреагував на заяву G7 щодо Тайваню

Китай агресивно відреагував на заяву G7 щодо Тайваню

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що викликало європейських дипломатів, аби висловити їм протест у зв’язку із заявою G7 та ЄС з критикою військових навчань Китаю довкола Тайваню.

Про це повідомляє Associated Press.

В МЗС повідомили, що їм висловили протест у зв’язку зі «втручанням у внутрішні справи Китаю». Послів яких саме європейських держав викликали, не уточнюють.

Раніше у четвер Китай скасував зустріч глави МЗС з японським колегою через заяву Групи семи про те, що для військових навчань Китаю немає приводу.

Суть конфлікту

У четвер, 3 серпня, глави зовнішньополітичних відомств країн G7 у спільній заяві виступили за збереження миру в Тайванській протоці та закликали Китай відмовитись від агресивної риторики щодо намірів змінити статус-кво в регіоні силовим способом.

«Ми стурбовані недавніми та анонсованими погрозливими діями з боку КНР, зокрема проведенням навчань із бойовою стрільбою, а також економічним тиском, які загрожують непотрібною ескалацією. Немає жодних підстав для використання візиту (Ненсі Пелосі – ред.) як приводу для агресивної військової діяльності в Тайванській протоці», – наголошується в документі.


При цьому підкреслюється, що для законодавців цивілізованих країн поїздки за кордон є нормальним і звичним явищем.

«Ескалаційна реакція КНР ризикує посилити напруженість і дестабілізувати регіон»,- зазначається у заяві.

У зв’язку з цим країни G7 виступили із закликом до КНР «не змінювати в односторонньому порядку силою статус-кво в регіоні, а також вирішувати розбіжності по обидва боки протоки мирними засобами».

«Ми підтверджуємо нашу спільну й непохитну прихильність підтримці миру та стабільності в Тайванській протоці та закликаємо всі сторони зберігати спокій, проявляти стриманість, діяти прозоро й підтримувати відкриті лінії зв’язку, щоби уникнути непорозумінь», - йдеться у документі.

Источник: ua.news