Кінозірки звинувачують TikTok у «створенні найбільшого антисемітського руху з часів нацистів»

Дмитро Сизов
Кінозірки звинувачують TikTok у «створенні найбільшого антисемітського руху з часів нацистів»

Актор Саша Барон Коен звинуватив TikTok у «створенні найбільшого антисемітського руху з часів нацистів», оскільки цей відеододаток бореться зі звинуваченнями, що він сприяє потоку жорстокого поводження з євреями.

Барон Коен сказав, що TikTok надсилає молодим користувачам зображення, що пропагують ненависть, і сказав керівникам TikTok: «Ганьба вам».

Його коментарі були зроблені під час відеодзвінка між єврейськими знаменитостями та керівниками TikTok, організованого відеододатком, щоб розрядити зростаючий антисемітизм.

«Якщо ви згадаєте 7 жовтня , причина, чому Хамасу вдалося обезголовити молодих людей і зґвалтувати жінок, полягала в тому, що їх годували образами, які спонукали до ненависті, коли вони були маленькими дітьми», — сказав Барон Коен під час дзвінка, повідомляє New. York Times.

«Те, що відбувається в TikTok, полягає в тому, що він створює найбільший антисемітський рух з часів нацистів».

Дзвінок був організований після того, як минулого тижня єврейські знаменитості та впливові особи підписали відкритий лист, у якому говорилося, що програма «небезпечна для користувачів євреїв».

Додаток звинуватили в тому, що він не зробив достатньо, щоб зупинити поширення пропаганди ХАМАС і антисемітського контенту на його платформі.

Цього тижня знову спалахнула критика після того, як користувачі TikTok почали публікувати лист, написаний Усамою бін Ладеном 21 рік тому, під хештегом #lettertoamerica.

У листі, опублікованому Observer у 2002 році, пояснюється причина терактів 11 вересня та стверджується, що за гноблення палестинських територій необхідно «помститися» шляхом нападу на «американців і євреїв».

The Guardian, яка розмістила лист в Інтернеті, цього тижня видалила антисемітський лист після того, як він почав «широко поширюватися в соціальних мережах без повного контексту».

TikTok бореться з заявами про те, що лист став вірусним на його платформі. За його словами, ролики з хештегом #lettertoamerica переглянули на його платформі 13 мільйонів разів – лише незначну частину популярних тем, таких як #подорожі, #догляд за шкірою та #фільм.

Речник TikTok сказав: «Це не тренд»,

Тим не менш, він сказав, що видалив хештег #lettertoamerica.

У середу ввечері телефонували також актори Емі Шумер і зірка "Вілл і Грейс" Дебра Мессінг.

Керівники TikTok Адам Пресер і Сет Мельнік представляли компанію під час дзвінка, і містер Пресер, як повідомляється, сказав Барону Коену, що в його коментарях є «правда» про те, що компаніям соціальних мереж потрібно зробити більше.

Хвиля антисемітизму в соціальних мережах призвела до нових закликів у США заборонити TikTok . Додаток належить китайській технологічній компанії ByteDance, хоча компанія неодноразово наполягала, що на неї не впливає Пекін

Ніккі Хейлі, кандидат на пост президента від Республіканської партії, заявила в четвер: «Тисячі користувачів TikTok підтримують Усаму бен Ладена, який убив 3000 американців. Це яскравий приклад того, як наші іноземні вороги отруюють соціальні медіа, щоб просувати свої злі наміри».

Вона додала: «#BanTikTok. Припиніть давати Комуністичній партії Китаю можливість впливати на американців».

TikTok заперечує, що його алгоритм впливає на вразливих користувачів, і каже, що видалив майже мільйон відео, пов’язаних із конфліктом Ізраїлю та ХАМАС. Він стверджував, що кількість пропалестинських дописів на його платформі відображає той факт, що мілленіали більш схильні прихильно ставитися до справи, ніж попередні покоління.

Прес-секретар сказав New York Times: «Ми усвідомлюємо, що це неймовірно важкий і страшний час для мільйонів людей у ​​всьому світі та в нашій спільноті TikTok.

«Наше керівництво зустрічалося з творцями, громадянським суспільством, експертами з прав людини та зацікавленими сторонами, щоб почути їхній досвід і відгуки про те, як TikTok може залишатися місцем для спільноти, відкриттів і автентичного обміну».

Барон Коен давно виступає проти антисемітизму в соціальних мережах і в минулому критикував керівництво Facebook Марка Цукерберга, заявляючи, що воно сприяє «пропаганді».

Крім того, IBM заявила в четвер, що призупинила рекламу в Twitter, тепер відомому як X, після того, як група Media Matters заявила, що виявила, що реклама компанії з’являється поруч із пронацистськими публікаціями.

IBM заявила, що «призупинила всю рекламу на X, поки ми розслідуємо цю абсолютно неприйнятну ситуацію».

Ілон Маск, власник X, написав: «Media Matters — це зла організація».

Європейська комісія окремо припинила розміщення реклами в Twitter у відповідь на, як вона стверджує, «широко поширену стурбованість щодо поширення дезінформації», особливо пов’язану з війною Ізраїлю та ХАМАС.

У меморандумі, про який повідомляє Politico, департаментам було наказано призупинити рекламу до подальшого повідомлення, «щоб уникнути ризику нанесення репутаційної шкоди Комісії».