Кіберполіція затримала шахрая, який кинув людей у Маріуполі на смерть

Кіберполіція затримала шахрая, який кинув людей у Маріуполі на смерть

30-річний українець обіцяв киянці вивезти рідних з Маріуполя. Взявши кошти, довго тримав її в омані, а в цей час близькі загинули.

Затриманий чоловік народився 10 листопада 1991 року в місті Бар на Вінничині, проживав у Броварах Київської області.

«Коли почалася війна, я записався до фонду волонтером, вів документацію. Знайшов оголошення, що людині потрібно було допомогти, вивезти людей з Маріуполя. Взяв 10 тисяч гривень і не зміг нічим допомогти», — пояснює він.

Гроші юнак отримав ще 15 березня. Далі зловмисник годував дівчину обіцянками та переконував, що з її рідними все гаразд.

«Моя мама та вітчим проживали у Маріуполі, і коли почалися воєнні дії, не змогли звідти виїхати. 2 березня з ними зник зв’язок. Я шукала способи з ними зв’язатися, і на мій пост в інстаграмі відгукнувся чоловік, — пригадує дівчина, яка виросла в Маріуполі та проживає у Києві. — Він представився волонтером, запевнив, що має людей в Маріуполі, які можуть вивезти батьків за 10 тисяч гривень. Одразу оплатила, бо це була надія, що їм допоможуть. Насправді він не зв’язувався з батьками і не збирався цього робити. Весь цей час обманював. Разів 5 казав, що вони в черзі, майже виїхали, скоро будуть на українській території і мені зателефонують».

Про те, що батьки загинули, дівчині повідомили сусіди. Однак навіть тоді юнак запевняв, що це неправда, що вони живі. Нібито знає, де вони і що незабаром вийдуть на зв’язок.

«Він позбавив мене можливості діяти, спираючись на реальну ситуацію. Навмисно залишив в смертельній небезпеці двох людей, оцінивши їх життя в 10 тисяч гривень, — каже потерпіла. — Моїх близьких вже не повернути, але дуже важливо, щоб в цей складний час такі ситуації не повторювалися».

На відео хлопець на колінах просить пробачення — але цим життя людей, на жаль, не повернути.

Крім того, кіберполіція встановила, що для затриманого така схема не нова. Раніше він вже привласнив близько 250 тисяч гривень за паливо для військових, яке не планував купувати. Запропонував низьку ціну і незаконно заволодів грошима.

Наразі зловмиснику повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу — залишення в небезпеці (ч. 3 ст. 135) та шахрайство (ч. 2 ст. 190). За скоєння цих злочинів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 3 до 8 років. Підозрюваному обрали запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави.

Источник: vechirniy.kyiv.ua