Кіберполіція: Росія планує кібератаки під час виборів в Україні

Кіберполіція: Росія планує кібератаки під час виборів в Україні

Хакери, які скоріш за все, співпрацюють з Росією, нарощують зусилля для зриву виборів Президента України за допомогою кібератак на сервери ЦВК та персональні комп'ютери працівників ЦВК. Про це заявив глава кіберполіції України Сергій Демидюк в інтерв'ю Reuters, передає УНН.

За словами Демидюка, кібер-зловмисники використовували заражені вірусом вітальні листівки, запрошення магазинів, пропозиції оновлення програмного забезпечення та інші шкідливі “фішингові” матеріали, призначені для крадіжки паролів і особистої інформації.

За десять тижнів до виборів хакери також почали купувати особисті дані співробітників ЦВК, сказав Демедюк, розплачуючись при цьому криптовалютою через Darknet, частини Інтернету, доступну тільки через певне програмне забезпечення і яка зазвичай використовується анонімно.

“Є постійні атаки — вони переходять від простих (програмних додатків) до додатків, які використовує той чи інший співробітник”, — сказав він, пояснюючи, що ці атаки нагадують кібератаки на енергетичну, транспортну і банківську системи країни, які спостерігаються з 2014 року.

“Оплата відбувається в криптовалюті в більшості випадків ... і з тих же гаманців, які використовувалися для фінансування попередніх атак. Це говорить про те, що цим займаються ті ж хакерські організації, які знаходяться під контролем російських спецслужб”, — сказав Демедюк.

На питання про зауваження Демедюка представник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що “російські державні структури ніколи не втручалися і не втручаються у внутрішні справи інших країн”.

Источник: unn.com.ua