Joby Aviation побудує завод з виробництва аеротаксі в Огайо

Дмитро Сизов

FUYQO4W5EZLRJE75L6K2XS3FJU.jpg (64 KB)

 Виробник електричних літаків Joby Aviation (JOBY.N) інвестує до 500 мільйонів доларів у будівництво нового підприємства в Дейтоні, штат Огайо, де буде масово виробляти аеротаксі, повідомляється в понеділок.

Майданчик площею 140 акрів у міжнародному аеропорту Дейтона стане першим місцем серійного виробництва для компанії, на відміну від прототипів, побудованих на пілотній виробничій лінії в Каліфорнії.

Засновник Joby Джобен Бевірт сказав Reuters, що компанія «активно працює», щоб отримати сертифікат Федерального управління цивільної авіації для свого літака з електричним вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL), щоб він міг розпочати комерційні пасажирські перевезення у 2025 році.

За словами Бевірта, Joby має намір розпочати наймання "негайно", щоб налагодити виробництво авіаційних компонентів у існуючих будівлях на заводі в Дейтоні. Будівництво нового виробничого цеху розпочнеться у 2024 році, а експлуатація – у 2025 році.

Бевірт відмовився коментувати початкові темпи виробництва та обсяг фінансування, який буде негайно виділено на будівництво об'єкта в Дейтоні. За словами Джобі, штат Огайо та кілька політичних організацій запропонували до 325 мільйонів доларів у вигляді стимулів і пільг для розробки сайту в Дейтоні.